X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vaid 51 protsenti Läti elanikke peab üleminekut eurole õigeks

10 aastat tagasi, 1. jaanuaril 2014 läks Läti üle eurole, loobudes rahvusvaluutast latist. Detsembris tehtud küsitlus näitab, et vaid napilt üle poole Läti elanikest suhtub muutusse hästi.

Uuringus osalenud inimestelt küsiti, kas nende arvates oli üleminek eurole õige otsus. Kokku vastas 51 protsenti küsitletutest, et tegemist oli õige otsusega. 22 protsenti vastanutest oli väitega täiesti nõus ning 29 protsenti pigem nõus.

Samas 36 protsendi vastanute arvates polnud eurole üleminek õige otsus. 17 protsenti pidas seda pigem valeks ja 19 protsenti täiesti valeks otsuseks. Veel 13 protsenti uuringus osalenutest ei osanud seisukohta võtta.

Toetus eurole on suurem lätlaste kui venelaste seas. 60 protsenti läti rahvusest vastanutest kiitis eurole üleminekut täielikult või pigem heaks ning ainult 27 protsenti pidas üleminekut eurole pigem või täiesti halvaks otsuseks.

Samal ajal ainult 33 protsenti vene rahvusest vastanutest pidas eurole üleminekut täielikult või pigem heaks otsuseks ja 51 protsenti pidas seda pigem või täielikult halvaks otsuseks.

Vanuseliselt on kõige suurem toetus eurole noorte (18 kuni 29 eluaastat) seas, kellest 68 protsenti pidas eurole üleminekut pigem või täielikult heaks otsuseks. Vanuserühmas 50 kuni 59 eluaastat oli samal seisukohal ainult 42 protsenti vastanutest.

Küsitluse korraldas uuringufirma Norstat koostöös Läti rahvusringhäälinguga LSM 19. kuni 28. detsembrini 2023. Kokku küsitleti 1006 Läti elanikku vanuses 18 kuni 74, kes kasutavad internetti vähemalt kord nädalas.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: