X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Briti Tööerakond võib kärpida oluliselt oma roheinvesteeringute lubadusi

Briti Tööerakonna juht Keir Starmer pidamas kõnet.
Briti Tööerakonna juht Keir Starmer pidamas kõnet. Autor/allikas: SCANPIX/EPA/TOLGA AKMEN

Briti opositsioonilise Tööerakonna juht Keir Starmer kinnitas neljapäeval, et erakonna roheinvesteeringute lubaduste täitmine ja tulumaksu langetamise plaanide elluviimine sõltub majanduse käekäigust ja riigirahanduse seisust.

Ühendkuningriigis toimuvad aasta lõpus üldvalimised, mille favoriidiks peetakse küsitluste järgi opositsiooni suurimat jõudu Tööerakonda.

Kui varem lubas Starmer, et erakond võtab võimaliku valimisvõidu järel 28 miljardi naela väärtuses laenu ja suunab need vahendid roheinvesteeringutesse, siis nüüdseks on Briti opositsioonijuht oma seisukoha muutnud.

Neljapäeval Bristoli linnas peetud kõnes ütles Starmer, et Tööerakond suurendab roheinvesteeringute mahtu parlamendi järgmise koosseisu teisel poolel, kuid täpne summa hakkab sõltuma riigirahanduse seisust, vahendab The Times.

"Ning see hakkab sõltuma ka meie eelarvereeglitest. See tähendab, et kui raha tuleb laenust, mida me kavatsemegi teha, kuid kui eelarvereeglid ei luba seda, siis me laename vähem," ütles Tööerakonna juht.

Briti meedias levib info Tööerakonna tähtsuselt teise poliitiku, varirahandusministri Rachel Reevesi väidetavast plaanist langetada võimule pääsemise puhul brittide tulumaksukoormust, kergitades kõrgemate maksumäärade kohaldumise alampiire.

Starmeri sõnul sooviks ta kindlasti jätta inimestele rohkem raha kätte, kuid plaani elluviimine sõltub samuti riigirahanduse seisust.

"Kõik maksulangetused peavad olema õiglased ja taskukohased, ning me peame olema realistlikud," ütles Tööerakonna juht, lisades, et parim viis inimeste sissetulekute suurendamiseks on majanduse kasvatamine.

"Esimene asi, mida me soovime teha, on kasvatada majandust, sest majanduskasvu pole olnud 14 aastat järjest," väitis Starmer.

Majandusest ja maksudest räägivad lisaks Tööerakonna poliitikutele ja Briti konservatiivse valitsuse liikmed.

Nii langetas valitsus alanud aastal sotsiaalmaksu määra ning lisaks soovivad osad konservatiivide saadikud langetada või lausa kaotada kevadise riigieelarve raames pärandimaksu.

Starmer ütles samas, et ta on selgelt pärandimaksu kaotamise või muutmise vastu.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: The Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: