X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Laupäev tuleb vahelduva pilvisusega, külm jääb nädalavahetusel püsima

Foto: Siim Lõvi /ERR

Laupäev tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega, õhutempereatuur jääb -15 ja -24, saartel ja kohati rannikul -8 ja -14 kraadi vahele. Ilm hakkab pehmenema uuest nädalast.

Kui mõnel pool uputab, siis näiteks Põhja-Soomes langes eelmisel ööl temperatuur paiguti lausa -44 kraadini. Seda põhjustas kõrgrõhkkond, mis ulatus Skandinaaviast üle Soome Venemaale. Kõrgrõhkkonna mõjusfääris oligi ilm pakaseline ning esines vaid üksikuid lumehooge. Samas Baltimaade kohal tegutses väike osatsüklon, mis tingis mitmel pool tugeva lumesaju ning tuisu.

Ööl vastu laupäeva eemaldub osatsüklon Läti kohalt Venemaale. Seejärel suureneb Eestis põhja pool tugevneva kõrgrõhkkonna mõju. Öösel pilvisus küll aegamööda hõreneb, kuid kohati sajab ikka lund ja mõnel pool tekib udu. Päev tuleb tõusva õhurõhu foonil juba enamasti sajuta ent ikka endiselt kargelt talvine.

Pühapäeval laieneb Skandinaavia kohal tugevnev kõrgrõhkkond ka üle Eesti. niisiis püsib ilm meil külm ja olulise sajuta.

Öö vastu laupäeva tuleb Eestis pilves selgimistega. Kohati sajab lund ning paiguti on udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7, saartel valdavalt põhja- ja kirdetuul 4-9, rannikul iiliti 13 m/s. Külma on -16 kuni -26, kohati kuni -30, kuid saartel ja kohati ka rannikul -10 kuni -15 kraadi.

Laupäeva hommikul on vähese, rannikul kohati vahelduva pilvisusega ilm. Rannikul sajab paiguti lund ning mõnel pool võib udu olla. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul, rannikul idakaare tuul 4-10 m/s. Kui sisemaal on külma -16 kuni -26, kohati ikka kuni -30 kraadi, siis saartel ja mõnel pool ka rannikul -10 kuni -15 kraadi.

Päev tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ning põhjarannikul ja saartel sajab kohati lund. Paiguti on udu. Puhub tasane muutliku suunaga tuul, saartel idakaare tuul kiirusega 4-10 m/s. Õhutemperatuur jääb -15 ja -24, saartel ja kohati rannikul -8 ja -14 kraadi vahele.

Pühapäevaks on oodata pilves selgimistega ja olulise sajuta ilma. Temperatuur püsib veel madalal, jäädes öösel keskmiselt -23 ning päeval -16 kraadi juurde.

Esmaspäevast hakkavad ilmad juba samm-sammult pehmenema ning teisipäevast ilmuvad termomeetrile juba kohati taas ka plusskraadid. Kui nädala esimesel päeval sajab ikka kerget lund, siis teisipäevast tuleb sekka juba ka lörtsi ja vihma.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: