X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Esmaspäeval läheb ilm tunduvalt soojemaks

Foto: Ken Mürk/ERR

Esmaspäeval eemaldub karge õhuga kõrgrõhuala Eesti kohalt lõunasse ning meie ilma hakkab kujundama üle Skandinaavia põhjatipu Venemaale liikuv madalrõhkkond. Lumepilved saabuvad põhja poolt peale lõunat ning rohkem liigub neid üle Ida-Eesti. Õhk soojeneb tuntavalt.

Öö vastu esmaspäeva on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta. Paiguti võib olla udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1 kuni 7, pärast keskööd hakkab Põhja-Eestis edelatuul tugevnema. Külma on 18 kuni 25, paiguti 28, saartel ja rannikul 9 kuni 16 kraadi.

Hommik on Lõuna-Eestis muutliku pilvisusega, põhjas pilvisem, aga olulise sajuta. Puhub nõrk läänekaare tuul, Põhja-Eestis lääne- ja edelatuul 4 kuni 10, rannikul puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Külma on 8 kuni 13, Lõuna-Eestis kuni 18 kraadi, Eesti lääne- ja loodeservas 3 kuni 7 kraadi.

Päeval pilvisus kõikjal tiheneb. Mitmel pool sajab lund. Edela- ja läänetuul pöördub põhja poolt alates loodesse ning puhub 4 kuni 10, saartel ja rannikul puhanguti 15 kuni 17 meetrit sekundis, õhtupoolikul tuul nõrgeneb. Külma on 1 kuni 8, Lõuna-Eestis 12 kuni 17 kraadi, õhtu poole läheb ka seal ilm pehmemaks.

Teisipäeva öö on olulise sajuta ning külma alla 10 kraadi, päev toob veidi niiskema ja tunduvalt soojema õhu ning teedele tekib jäide.

Kolmapäeva öö on olulise sajuta ning väheste miinuskraadidega, päeval tõuseb õhutemperatuur plusspoolele, Põhja-Eestis võib veidi lörtsi sadada.

Neljapäeva päeval saabub sadu ja külm õhk ida poolt. Reedel jõuab Eesti lääneserva taas soe

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: