X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Jaapani maavärinaohvrite arv kerkis üle 160

Liikumine paljudel teedel, kaasa arvatud ühel Jaapani riikliku tähtsusega maanteel, on jätkuvalt häiritud maavärina tõttu, mis raskendab päästetööde läbiviimist eraldatud piirkondades.
Liikumine paljudel teedel, kaasa arvatud ühel Jaapani riikliku tähtsusega maanteel, on jätkuvalt häiritud maavärina tõttu, mis raskendab päästetööde läbiviimist eraldatud piirkondades. Autor/allikas: SCANPIX/AP/KYODO NEWS/TT NYHETSBYRÅN

Jaapanit 1. jaanuaril raputanud rängas maavärinas hukkunute arv on tõusnud 161-ni, teatasid esmaspäeval kohalikud võimud.

Võimude hinnangul on kadunud veel veidi üle saja inimese.

Jaapani andmeil oli maavärina magnituud 7,6. USA geoloogiakeskuse (USGS) teatas magnituudiks 7,5. Maavärin leidis aset Ishikawa piirkonnas Jaapani peasaarel Honshul. Enim said kahjustada Wajima ja Suzu linnad, kus on registreeritud lõviosa surmadest.

Tuhandete päästetöötajate tööd on raskendanud halb ilm. Päästetöödesse kaasatud Jaapani kaitsejõudude teenistujad toovad abi osadesse Suzu linna piirkondadesse jalgsi, sest osad teed on siiamaale blokeeritud maavärinast põhjustatud maalihete tõttu.

Üle 30 000 inimese on jäänud maavärina tõttu koduta ning veel kümned tuhanded majapidamised peavad siiamaale hakkama saama veevarustuse ja elektrita.

Jaapan kogeb igal aastal sadu maavärinaid ja enamik neist ei põhjusta kahju ning ranged ehitusnormid on kehtinud enam kui neli aastakümmet. Küll aga on paljud hooned vanemad.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: AFP/BNS/Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: