X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ecuadori sisekonfliktis on tapetud vähemalt kümme inimest

Relvastatud isikud tungimas Ecuadori avalik-õigusliku telejaama TC otse-eetrisse.
Relvastatud isikud tungimas Ecuadori avalik-õigusliku telejaama TC otse-eetrisse. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/REUTERS TV

Ecuadori president andis teisipäeval korralduse neutraliseerida kuritegelikud rühmitused, kui relvastatud isikud tungisid telestuudiosse ja jõugud hoiatasid suvaliste hukkamiste eest; seni on tapetud vähemalt kümme inimest.

President Daniel Noboa sõnul on riigis puhkenud relvastatud sisekonflikt. 

Korralduse kuritegelikud jõugud neutraliseerida andis ta pärast seda, kui jõugud teatasid sõja kuulutamisest julgeolekujõududele pärast riigi ühe tuntuima gängsteri Jose Adolfo Maciase, tuntud ka kui "Fito" vanglast põgenemist pühapäeval.

Guayaquili sadamalinnas tapeti rünnakutes kaheksa ja sai haavata kolm inimest, lähedalasuvas Noboli linnas tapeti kaks politseinikku, teatas politsei teisipäeva õhtul.

Noboa kuulutas kurikuulsa Los Chonerose jõugu liidri Fito põgenemise järel välja eriolukorra ja öise komandanditunni.

Vastuseks võtsid kurjategijad mitu politseinikku pantvangi ja avaldasid video, milles üks neist oli sunnitud ette lugema Noboale adresseeritud sõnumi.

"Kuulutasite sõja, saate sõja," loeb selgelt hirmunud ohvitser. "Kuulutasite välja eriolukorra. Me kuulutame politsei, tsiviilisikud ja sõdurid oma sõjasaagiks."

Avalduses lisati, et kõik, keda pärast kella ühtteist õhtul väljas nähakse lastakse maha.

Tänavail puhkes paanika ning poed ja ärid sulgesid uksed juba varakult. Koolides tühistati reedeni kontaktõpe.

Teisipäeval tungisid relvastatud isikud avalik-õigusliku telejaama TC stuudiosse.

"Ärge tulistage, palun ärge tulistage," hüüdis üks naine püssipaukude kõlades, samas kui automaatide ja granaatidega relvastatud ründajad TC ringhäälingu kohkunud meeskonna pikali sundisid.

"Riiklikke politseiüksusi Quitos ja Guayaquilis on sellest kuriteost teavitatud ja nad on juba sündmuskohal," ütles politsei ajakirjanikele antud lühikeses avalduses.

Otseülekanne jätkus katkematult, kuigi tuled kustusid. Umbes 30 minutit pärast ründajate ilmumist võis näha sisenemas politseid.

Noboa valiti presidendiks oktoobris. Ta oli lubanud võidelda lokkava narkokuritegevuse ja vägivalla vastu selles Lõuna-Ameerika riigis, mida peeti kunagi rahu bastioniks.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: AFP/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: