X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Zelenski külastab neljapäeval Tallinna

{{1704876720000 | amCalendar}}
Foto: Ukraina presidendi kantselei

Ukraina president Volodõmõr Zelenski alustas ringsõitu Balti riikides, mille käigus ta külastab neljapäeval ka Tallinna.

"Saabusin täna Vilniusesse ning külastan hiljem ka Tallinna ja Riiat," kirjutas Zelenski kolmapäeva hommikul sotsiaalmeedias, lisades, et Eesti, Läti ja Leedu on Ukraina usaldusväärsed ja põhimõttekindlad partnerid.

Julgeolekukaalutlustel Zelenski visiidi täpsemat ajakava Eestis praegu ei avalikustata. Küll aga kinnitas Läti presidendi kantselei BNS-ile, et Zelenski on neljapäeval Lätis ning et tema ametlik tervitustseremoonia algab Riia lossis kell 16.15. Läti rahvusringhäälingu LSM teatel saabub Zelenski Riiga Tallinnast ehk ta on Eestis neljapäeva ennelõunal.

Ukraina president teatas ka, et tal on Leedu pealinnas kohtumised riigi presidendi, peaministri, parlamendi esimehe ja teiste poliitikutega. Lisaks kohtub Zelenski ka ajakirjanike ning ukraina kogukonna esindajatega.

"Päevakorras on julgeolek, EL-i ja NATO integratsioon, koostöö elektroonilise sõjapidamise ja droonide vallas ning Euroopa toetuse edasine koordineerimine. Aga ennekõike meie tänu kompromissitu toetuse eest Ukrainale alates 2014. aastast ja eriti praegu, Venemaa täiemahulise agressiooni ajal," kirjutas Zelenski.

Eesti presidendi pressiteenistus kinnitas Zelenski saabumist Tallinnasse ning teatas, et Ukraina liider kohtub president Alar Karise, riigikogu esimehe Lauri Hussari ja peaminister Kaja Kallasega ning peab kõne riigikogu ees.

"Kohtumistel räägitakse Venemaa agressioonisõja edasisest tõrjumisest ning selleks vajalikust pikaajalisest, püsivast ja tulemuslikust toest Ukrainale," teatas presidendi pressiteenistus.  

"Demokraatlikud riigid on teinud palju, et Ukrainat aidata, kuid meil tuleb teha ühiselt rohkem, et Ukraina võidaks ja agressor kaotaks. Siis on lootus, et see jääb Euroopas viimaseks sõjaliseks agressiooniks, kus keegi tahab oma naabrile rakettide, droonide ja kahuritega dikteerida, milliseid poliitilisi valikuid tohib teha," ütles Karis pressiteate vahendusel. 

PPA: kandke kaasas passi või ID-kaarti

Politsei jaoks on Zelenski visiit viimaste aastate üks suuremaid operatsioone, kuhu on kaasatud üle 800 politseiametniku. Tallinna elanikud peavad arvestama piirangute ja dokumendikontrolliga.

"Lähipäevadel on Tallinna Kesklinnas ja Vanalinnas sadu politseiametnikke. Piirame liikumist, mis tähendab, et Kesklinna ja Vanalinna piirkonnas on mõistlik autodega liikumist vältida. Lisaks oleme kehtestanud lennukeeluala, mis tähendab, et drooniga lendamine kogu Tallinnas on keelatud. Kui me mõnda drooni näeme, toome selle kohe alla. Ja kolmas nõuanne on see, et lähiajal, kui inimesed linnas liiguvad, tasuks kaasas kanda isikut tõendavat dokumenti, sest politseinikke on palju, politseinikud on turvalisust tagamas. Väga suur tõenäosus on see, et Kesklinna või Vanalinna piirkonnas liikudes politsei teid peatab ja uurib, et mida te teete ja kuhu te lähete," rääkis Põhja prefektuuri operatiivbüroo juht Vaiko Vaher.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: LRT, BNS, LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: