X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kallas: erivajadustega õpilaste õpetajad ei peaks streikima

Haridusminister Kristina Kallas
Haridusminister Kristina Kallas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas saatis Eesti Haridustöötajate Liidule pöördumise, milles tegi ettepaneku, et toimetuleku ja hoolduse tasemel õppivate laste õpetajad ning teised nendega tegelevad töötajad ei kasutaks streigiõigust või kasutaks seda piiratult.

"On väga oluline, et töötüli ajal ei jääks vajaliku järelevalve ja toeta kõige haavatavam hariduse sihtrühm ehk lihtsustatud õppekava toimetuleku ja hoolduse tasemel õppivad õpilased ning eritoe vajadusega õpilased esimeses ja teises kooliastmes," märkis Kallas.

"Kuna tegemist on lastega, kes sageli vajavad kindlat rutiini ega harju uute inimestega, ei pruugi nende puhul olla võimalik, et tunde annavad asendajad, ajutised nende jaoks võõrad ja erivajadusi mitte tundvad töötajad," ütles ta.

Kallas lisas, et erivajadustega laste heaolu tagamine on oluline riigi ja Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) kui streigi korraldajate koostöös, kuna seadus ega ükski teine õigusakt ei määratle haridusvaldkonna esmavajadustega seotud tegevusi ega sihtrühmi. 

EHL on kavandanud tähtajatu üldstreigi 22. jaanuarile.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: