X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Läti valitsus kaalub korruptsioonivastase võitluse süsteemi muutmist

Läti peaminister Evika Silina.
Läti peaminister Evika Silina. Autor/allikas: LSM/LÄTI TELEVISIOON

Läti valitsus arutab korruptsioonivastase võitluse koondumist ühe asutuse alla, mille volitusi suurendatakse.

Vastavast plaanist teatas kolmapäeval Läti televisiooni eetris Läti peaminister Evika Silina, teatas Läti rahvusringhääling LSM.

Plaanide kohaselt koondub korruptsioonijuhtumite menetlemine Läti korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) alla. Samuti soovitakse parandada KNAB-i võimekust suurte võimalike korruptsioonijuhtumite tuvastamiseks ning laiendatakse KNAB-i volitusi ning ressursibaasi korruptsiooni vastu võitlemiseks.

Silina rõhutas, et plaanid Läti korruptsioonivastase võitluse ümberkujundamiseks lähtuvad Läti riigikontrolli soovitustest.

"Riigikontroll tõi samuti välja, et [Lätis] on liiga palju korruptsiooni üle järelevalvet teostavaid asutusi, kuid selleks mõeldud ressursid on hajali erinevates kohtades. KNAB peab olema tugevdatud, neile tuleb anda rohkem volitusi, võimalik, et kaotades osa siseministeeriumi [pädevustest]. Nii paraneb korruptsioonijuhtumite menetlemise praktika. See peaks olema kergem ka prokuratuurile, sest praktika muutub ühetaolisemaks," ütles peaminister.

Silina lisas, et Läti valitsuse üks eesmärkidest on üle vaadata Läti institutsioonide toimimise üldiselt.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: