X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Otse kell 10: riigikogu arutab maakoolide tulevikku ja koolivõrgu probleeme

Riigikogus toimub täna kultuurikomisjoni algatusel olulise tähtsusega riikliku küsimusena arutelu teemal "Tugevad maakoolid ja tugev koolivõrk". Kell 10 algavat istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis ja telekanalis ETV2.

Istungil teevad ettekande kultuurikomisjoni esimees Heljo Pikhof (SDE), haridus- ja teadusminister Kristina Kallas (Eesti 200), Kilingi-Nõmme gümnaasiumi direktor Erli Aasamets ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Tori vallavanem Lauri Luur.

Riigikogu liikmed võivad igale ettekandjale esitada kaks küsimust. Pärast ettekandeid toimuvad läbirääkimised, kus saavad sõna võtta esmalt fraktsioonide esindajad ja seejärel kõik riigikogu liikmed.

Kultuurikomisjoni esimees Heljo Pikhof toob oma kõnes välja, et Eesti koolivõrk on tasakaalust väljas ja koolivõrgu korrastamine paratamatu. Ta toonitab, et selleks tuleb leida Eestile sobiv mudel, näiteks kogukonnamajad hõrealadel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: