X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Veel üks Harvardi tippjuht sattus plagiaadiskandaali

Harvardi ülikool
Harvardi ülikool Autor/allikas: SCANPIX/EPA/CJ GUNTHER

Hiljuti lahkus plagiaadisüüdistuste ja antisemitismiskandaali tõttu ametist Harvardi ülikooli rektor Claudine Gay, nüüd sattus plagiaadiskandaali veel ka Harvardi mitmekesisuse ja kaasamise programmide juht Sherri Ann Charleston.

Harvardile laekus anonüümne kaebus, milles toodi välja rida näiteid, kuidas Sherri Ann Charleston ei viidanud  nõuetekohaselt teiste inimeste uurimistöödele. Kaebus sisaldab väidet, et Sherri Ann Charleston ei viidanud õigesti ka oma abikaasa uurimistööle, teatas konservatiivne väljaanne Washington Free Beacon

Väljaanne viis seejärel läbi analüüsi ning leidis samuti, et Sherri Ann Charleston ei viidanud  nõuetekohaselt teiste inimeste uurimistöödele. Väidetavalt tegeles Sherri Ann Charleston akadeemilise petturlusega 2009. aastal, kui ta oli veel Michigani ülikoolis. 

Sellega aga kaebus veel ei piirdu. Anonüümne kaebaja leiab, et Sherri Ann Charleston ei viidanud 2012. aastal ka oma abikaasa tööle. Tema abikaasa LaVar Charleston töötab praegu Michigani ülikoolis ja on seal mitmekesisuse ja kaasamise programmi tippjuht. 

Sherri Ann Charleston ei vastanud ajalehe New York Post kommentaaritaotlustele. Ka Harvardi ülikool ei vastanud, kas nad uurivad Sherri Ann Charlestoniga seotud süüdistusi. 

Uus plagiaadiskandaal tuleb Harvardi juhtkonna jaoks raskel ajal. Hiljuti jäi ülikool ilma rektorist, kuna Claudine Gay ei suutnud esindajatekoja komisjoni istungil vastata, kas üleskutsed juutide genotsiidiks rikuvad Harvardi kodukorda. Samuti sai Claudine Gay mitu plagiaadisüüdistust. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: