X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ilm läheb järgmisel nädalal iga päevaga külmemaks

Foto: Ken Mürk/ERR

Esmaspäeval liigub Eesti ilma kujundav madalrõhkkond üle Kesk-Soome aeglaselt kagusse Laadoga järve suunas. Eestini ulatub selle edelaserv, mida mööda saabub põhja poolt veidi sajupilvi. Külmenenud õhus sajab peamiselt lund, saartel tuleb esialgu ka lörtsi.

Öö vastu esmaspäeva on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega. Kohati sajab lund, saartel ka lörtsi, rannikul võib tuisata. Paiguti tekib udu. Puhub lääne- ja edela-, Loode-Eestis ka loodetuul 2 kuni 8, puhanguti 10, rannikul kuni 15 meetrit sekundis. Külma on 2 kuni 8 kraadi, rannikul on õhutemperatuur kohati -1 ja +1 kraadi  vahel.

Hommik on kohati kerge lumega, rannikul võib ka tuisata. Tekkinud udu püsib, teepinnad on jäised. Tuul puhub läänekaarest 2 kuni 8, rannikul puhanguti kuni 13 meetrit sekundis. Külma on 2 kuni 8 kraadi, rannikul on õhutemperatuur kohati null kraadi ümber.

Päev on vahelduva pilvisusega ja kohati vähese lumega, õhtul sajab lund laialdasemalt, võib tuisata. Puhub läänekaare tuul 2 kuni 8, rannikul 4 kuni 10, puhanguti kuni 14 meetrit sekundis, õhtuks tugevneb lääne- ja loodetuul puhanguti 12, rannikul kuni 17 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on -2 ja +2 kraadi vahel.

Teisipäev on mitmel pool lumehoogudega, öösel rannikualadel kohati ka tuisuga. Külma on ööpäevaringselt -1 kuni -7 kraadini.

Kolmapäeval lisandub vähest lund. Õhk külmeneb kiiresti. Lääne-Eestis on öösel külma -6 kuni -9, idas kuni -14, kirdes kuni -18 kraadi, päeval on külma -6 kuni -13, saarte rannikul kohati -3 kraadi.

Neljapäeval ja reedel lisandub veidi lund, neljapäeva öö toob külma -10 kuni -20, päev -9 kuni -14 kraadi, saartel on õhk pehmem. Reede võib tulla isegi külmem.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: