X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Otse kell 11.30: Rootsi keskpanga presidendi ettekanne Eesti Pangas

Erik Thedéen
Erik Thedéen Autor/allikas: Rootsi keskpank

Eesti Pangas peab täna avaliku ettekande teemal "The Swedish economy and monetary policy" (Rootsi majandus ja rahapoliitika – e.k.) Rootsi keskpanga president Erik Thedéen. Kell 11.30 algavat avalikku seminari saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis. Ülekanne on inglise keeles.

Oma ettekandes keskendub Thedéen Rootsi majanduse hetkeolukorrale ning keskpanga rahapoliitilistele valikutele kiire inflatsiooni, nõrga vahetuskursi ja erasektori kõrge võlakoormuse tingimustes. Loengu juhatab sisse Eesti Panga president Madis Müller, kellega toimub pärast ettekannet ka kokkuvõttev arutelu.

Erik Thedéen on Rootsi keskpanga president alates 2023. aasta 1. jaanuarist. Aastatel 2015–2022 juhtis ta Rootsi finantsinspektsiooni ning enne seda oli rahandusministeeriumi kantsler. Thedéen on olnud ka Rootsi riikliku võlaameti peadirektori asetäitja, Stockholmi börsi tegevjuht ja pensionifondi KPA Pension tegevdirektor.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: