X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Viljandis avati uus päästekeskus

Foto: Olev Kenk/ERR

Viljandis avati nüüdisaegne päästekeskus, mis on koduks kohalikule päästekomandole. Samast majast toimub ka kogu Viljandimaa päästetegevuse juhtimine.

Päästeameti peadirektor Margo Klaos ütles, et Viljandi uus päästekeskus maksis veidi üle viie miljoni euro, kuid loodud on head tingimused nii päästjatele kui ka päästetööks vajaliku tehnika hooldamiseks ja hoiustamiseks.

Meil mahub sisse kogu päästetehnika, me saame siia ka redelauto paigutada. Ja päästjatel on treenimise võimalused, ennetustöö tegemise võimalused ja see maja on ka ohutuskeskuseks kogu Viljandi maakonnale," lausus Klaos.

Uue päästemaja juurde on plaanis luua ka laadimisvõimalus elektriautole, mis toetab päästeameti plaani soetada ka üks elektriline päästeauto. Klaose sõnul uute päästehoonete ehitamine jätkub.

"Meil on veel sellel aastal neli päästekomandot üleriigiliselt ootel ja avame varsti. Jüri, Haapsalu, Kilingi-Nõmme ja Paide," ütles Klaos.

Aga mis saab Viljandi inimesi pea pool sajandit teeninud vanast tuletõrjedepoost, mis pealegi on nõukogudeaegse arhitektuuri särava näitena kaitse all?

"Kuna tegemist on Riigi Kinnisvara vaates mittevajaliku varaga, siis see on meil müügiplaanis," lausus RKAS-i kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: