USA kodanik piinas Kurdistanis eestlast ning läks pikaks ajaks vangi

Ameeriklane Ross Roggio piinas 2015. aastal Iraagi Kurdistani piirkonnas Eesti kodanikku ja tegeles illegaalse relvaekspordiga ning USA kohus saatis Roggio 70 aastaks vangi.
USA justiitsministeerium teatas, et kohus mõistis Roggio süüdi Eesti kodaniku piinamise eest, Roggio tegeles veel ka illegaalse relvaveoga. Roggio pani oma kuriteod toime Iraagis asuvas Kurdistani piirkonnas 2015. aastal.
Roggio lasi oma ohvrit peksta ja hoidis teda 39 päeva kinni. Ohver töötas Iraagis asuvas relvatehases ning Roggio lasi siis eestlase röövida ja teda hoiti kinni Kurdistani sõjaväerajatises.
Roggio kägistas ohvrit vööga ning käskis kurdi sõjaväelastel teda peksta. Samuti pidi röövitud Eesti kodanik taluma vaimset vägivalda.
Roggio tegeles piirkonnas veel ebaseadusliku relvaäriga ning rikkus selle käigus USA ekspordikontrolli seadusi.
Toimetaja: Karl Kivil