Tuleb karge ja päikesepaisteline ilm ({{commentsTotal}})

Foto: Pixapay

Neljapäeval ja reedel saab rõõmustada päiksepaistelise talveilma üle, kuna lähipäevade ilma kujundab Läänemeremaades Põhja-Euroopa kohal laiuv väheliikuv külm kõrgrõhkkond. 

Kõrgrõhuala äärtes tegutevate madalrõhualade mõjul lisandub Baltimaadesse pikapeale veidi niiskust, kuid olulist sadu siiski oodata ei ole. Tugevam on tsüklonite mõju Läänemere lõunaosas, kus ilm on tuuline. Ja suuremat lumelisa võib oodata nii Poolasse, Taani kui ka Lõuna-Rootsi.

Õhutemperatuur jääb neljapäeval kõikjal miinusesse, ulatudes ühest külmakraadist Taanis kuni -18 kraadini Põhja-Rootsis ja Soomes. Reedel annab külm veidi järele ja Läänemere lõunaosa ümbruses tõusevad termomeetri näidud juba kergesse plussi.

Ööl vastu neljapäeva on Eestis vähese või vahelduva pilvisusega ning sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, läänerannikul idakaare tuul 5-11 m/s. Külma on -10 kuni -17, Ida-Eestis kohati -19, saarte rannikul paiguti -7 kraadi.

Neljapäeva hommikul jääb taevas selgemapoolseks. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, Lääne-Eesti saartel idakaare tuul kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on -7 kuni -19 kraadi. Päeval püsib vähese või vahelduva pilvisusega ning kuiv ilm. Tuul puhub valdavalt idakaarest 2-8 m/s. Külma on päeval -4.kuni -10, saartel kohati vaid -2 kraadi.

Reede tuleb samuti päiksepaisteline ja valdavalt kuiv. Sisemaal puhub nõrk, saarte rannikul aga mõõduas idakaare tuul. Reede öösel on külma -8 kuni -15, päeval aga -2 kuni -7 kraadi.

Laupäeval kattub taevas õhukese pilvekihiga, kuid ilm püsib vaikne ja kuiv. Külma on öösel kuni -12, -päeval -1 kuni -6 kraadi.

Ka pühapäeval on oodata pilves selgimistega ja sajuta ilma, mida pisut mõjutab õhtupoolikul põhjarannikul tugevnev edelatuul. Õhutemperatuur jääb pühapäeva öösel -5 kuni -10, päeval -2 kuni -6 kraadi vahele.

Esmaspäeval pöördub tuul läände ja tugevneb ning kohati hakkab sadama nõrka lund. Öösel on külma veel kuni 9 kraadi, päeval aga kerkib õhutemperatuur -3 kuni ühe plusskraadini.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: