Kaljo Kiisa kuju avamisel anti üle neljas näitlejanimeline stipendium ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERR
ERR
Täna Jõhvi kontserdimajas välja kuulutatud Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi sai tootmisjuht Mart Saar.
Jõhvi kontserdimaja, Viru Keemia Grupp, Jõhvi vallavalitsus ja Tallinnfilm annavad Kaljo Kiisa nimelist noore filmitegija stipendiumi välja juba neljandat korda. Jõhvi linnaruum on aga alates tänasest rikastunud Kaljo Kiisa pronkskujuga, mille juurde viib uhke promenaad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jõhvi on teede ristumise koht, aga raudteega jalakäijate tee enam ristuma ei pea, sest linnaruumi selgroog on nüüd peaaegu valmis saanud promenaad, mis lõpeb just Kaljo Kiisa kuju juures.

40 000 eurot maksma läinud Kaljo Kiisa pronkskuju autorid on Simson von Seakyll ja Paul Mänd. Kujurite kinnitusel oli õiget poosi raske valida - kes mäletab noort Kiiska, kes "Õnne 13" kingsepp Johannest.

"Sealt pidi leidma mingi kuldse kesktee. Fotode sirvimisel jäi silma üks foto, mis oli tehtud "Metskannikese" võtetel - hästi iseloomulik poos, milles ta on jäädvustatud - ja "Metskannikesed" on filmitud ka siin Ida-Virumaal," rääkis Simson von Seakyll.      

Kaljo Kiisk on pärit Virumaalt Vaivinast ja tema täna avatud kuju markeerib ka Jõhvis välja antavat Kaljo Kiisa nimelist noore filmitegija stipendiumit.

Jõhvi vallavanem Tauno Võhmar selgitas, et auhinnaga püütakse tunnustada neid noori filmitegijaid, kes on pühendunud filmitegemisele.

"Meie jaoks on eelkõige oluline, et nad leiaksid tee siia Ida-virumaale, et nad leiaksid oma võtteplatsid ja filmiideed eelkõige just siit, meie maakonnast,"  lausus Võhmar.

Stipendiumi sai tänavu Eesti üks otsitumaid filmitootmisjuhte Mart Saar.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: