Tartu ülikoolis avati ideelabor ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Tartu ülikooli ideelaboris saavad tudengid oma ideed ellu viia ning arendada välja mõne uue teenuse või toote.
Tehnoloogiainstituudis avatud elektroonikalaboris saab enda idee põhjal panna kokku ka prototüübid ning neid testida. Lisaks tudengitele hakkavad tööruume kasutama ka teadlased ja ettevõtjad, vahendasid ERR-i teleuudised.

Protokeskuse elektroonika tööruumide uudsete seadmete seas on Eesti ülikoolide suurim termokaamera, röntgenkaamera, elektroonikaskeemide diagnoosimise seade, laserlõikur ja trükkplaadifrees.

"Elektroonikalabor täidab väikse tühimiku, mis ülikooli seadmepargis oli. Kuigi termokaameraid ja röntgenaparaate on Eestis veel, siis selline komplekt, nagu siin, on põnev ka ettevõtjate jaoks, et see võimaldab ka neile saavutada kvaliteedikontrollis asju, mida nad seni teha ei saanud," rääkis ideelabori juht Kalev Kaarna.

Peale üliõpilaste hakkavad tööruume kasutama ka füüsika- ja arvutiteaduste tudengid, teadlased ning ka ettevõtjad. Ettevõtted saavad kasutada nii Ideelabori meeskondi kui teadlasi tekkinud probleemide lahendamisel, uute toodete või teenuste väljaarendamisel ning testimisel.

Tartu ülikooli arendusprorektori Erik Puura sõnul on protokeskus koht ettevõtete vajaduste ja ülikooli teadmiste ning uurimispotentsiaali kokkuviimiseks.

"Läbi selle just tudengite meeskonnad hakkavad oma õpingute ajal aktiivselt uusi ideid arendama, ettevõtetega koostööd tegema, ja tõenäoliselt leiavad ka tänu sellele ilmselt tulevikus parema töökoha," ütles Erik Puura.

Valminud elektroonikalabor on esimene protokeskuse viiest töökeskkonnast. Sellele järgnevad nii 3D printeriga kiirprototüüpimislabor, kui ka pilgujälgimistehnoloogiaga labor kasutaja tagasiside saamiseks.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: