Kohus pani Meelis Virrole ärikeelu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Tartu maakohus kohaldas tänase määrusega AS Werol Tehased eksjuhi Meelis Virro suhtes ärikeeldu, kuid ei teinud otsustust ärikeelu kohaldamise või kohaldamata jätmise kohta Rein Kilgi osas.
Ärikeelu kohaldamine on pankrotiseadusest tulenevalt otsustus, mida kohus saab menetleda omaalgatuslikult. Kuigi kohtule oli esitatud ärikeelu kohaldamise taotlus nii Virro kui Kilgi suhtes, ei ole kohus esitatud taotlusega seotud, ütles kohtu pressiesindaja Krista Tamm ERR-i uudisteportaalile.

"See tähendab, et taotluse menetlemise resultaadiks ei ole taotluse rahuldamine või rahuldamata jätmine ning sel põhjusel ei teinudki kohus otsustust ärikeelu kohaldamise või kohaldamata jätmise kohta Rein Kilgi osas," märkis Tamm.

Tamme kinnitusel võib kohus asjaolude muutumisel omaalgatuslikult või taotluse alusel Rein Kilgile ärikeeldu kohaldada hiljem.

Küll aga kohaldas kohus ärikeeldu Meelis Virrole, kes on olnud mitme aasta keskel Werol Tehased juhatuse liige, sealhulgas ettevõtte pankroti väljakujunemise ajal.

Weroli tehtavad tehingud on olnud tema otseses pädevuses ja tegeliku otsustamise all ning seejuures on Virro olnud juhatuse ainuliige.

Kohus leidis, et arvestades Virro käitumist ettevõtte juhtimisotsuste tegemisel, on tõsine oht, et mistahes äriühingut juhtides võib ta jätkata raskete juhtimisvigade, aga ka kuritegudeks kvalifitseeruvate tegude toimepanemist.

Põhjendatud kahtlused mitme kuriteo toimepanemises ja rasked juhtimisvead osutavad kohtu hinnangul sellele, et Virro ei kujunda mitme erineva äriühingu nimel samaaegselt tegutsedes ühest positsiooni, kelle suhtes ta parajasti lojaalne on või millise äriühingu huve teenib.

Kuna rida teisi Virroga seotud äriühinguid on samuti pankrotistunud, ei ole rasked vead äriühingu juhtimisel tema puhul üksnes oht, vaid realiseerunud tegelikkus.

Virro suhtes kohaldatud ärikeelu sisuks on keeld olla mistahes juriidiliste isikute (k.a välismaa juriidilised isikud) juhtorgani liige, prokurist või likvideerija. Olemist mittetulundusühingu juhtorgani liige ja tegutsemist füüsilisest isikust ettevõtjana ei pidanud kohus vajalikuks piirata.

Juunis esitasid pankrotistunud AS Werol Tehased pankrotihaldur ja pankrotitoimkonna esimees kohtule taotluse kohaldada Meelis Virro ja Rein Kilgi suhtes ärikeeldu Werol Tehaste pankrotimenetluse lõppemiseni.

Kohus kuulutas Werol Tehased pankroti välja mullu 5. aprillil. Virru on Weroli juhatuse liige alates 2008. aasta 15. maist ning Kilk oli Weroli juhatuse liige 2008. aasta 15. septembrist kuni mullu 8. novembrini. Pärast seda on Kilk olnud Werol Tehased nõukogu liige.

Tänane kohtumäärus kuulub täitmisele alates 28.  novembrist, kuid mitte hiljem kui määruse jõustumisest. Määrus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: