Sebe hakkab kaitseväe soomukeid remontima ({{commentsTotal}})

ERR
ERR
Aktsiaselts Sebe ja kaitseväe logistikakeskus allkirjastasid hankelepingu, mille järgi remondib ja hooldab Sebe järgmised neli aastat kaitseväe soomukeid.
Täna allkirjad saanud ASi Sebe ja kaitseväe logistikakeskuse hankeleping on kogu Eesti kaitseväe ajaloos esimene selline, kus masinate hooldus ja remontimine tellitakse suures mahus kompaktse teenusena erasektorilt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hankeprotsess kestis alates selle väljakuulutamisest pisut alla aasta. Hankelepingut räägiti läbi kolme ettevõttega, ASiga Sebe, soomukite senise hooldaja Patria LSiga ja Baltflexiga. Pärast neljakordset hanke vaidlustamist ning vaidlustuste rahuldamatajätmist tunnistati võitjaks Sebe.

"Tegelikult on meil targad mehed majas olemas, kes on soomukite kohta kirjutanud nii hoolduse kui ka tehnilise juhise umbes 200 leheküljel. Nemad juhivad ka hooldustöid," ütles Sebe juhatuse esimees Kuldar Väärsi.

Sebe remondib soomukeid Eestis. Neid paarikümmet soomukit, mis hetkel veel Afganistanis on, remondivad kaitseväe tehnikud. Hankelepingu järgi tuleb Sebel tuleval aastal remontida umbes 96 ja kolme aasta pärast juba 140 soomukit aastas. Tööd sisaldavad soomukite tehnohooldust, aastahooldust, värvimist ja jooksvat remonti. 

"Kui Eestisse tuli esimene põlvkond soomukeid umbes 10 aastat tagasi, siis meil puudus oskusteave. Toetusime oma partneritele, kes koolitasid meile esimese põlvkonna tehnikuid. Läbi selle saime ise targemaks. Selle 10. aastaga on Eesti ettevõtted arenenud ja suudavad meile pakkuda kvaliteetset teenust," kinnitas kaitseväe logistikakeskuse ülem kolonelleitnant Kalev Koidumäe.

Vähemalt üks kaitseväe kogemusega soomukite remontija on juba ka ise Sebe palgal.

"Täna on meil üks inimene selline, kes on soomukeid Afganistanis remontimas käinud. Ta on väga kompetentne," sõnas Kuldar Väärsi.

Sebe ja kaitseväe logistikakeskuse neljaaastase lepingu rahaline väärtus on 10 miljonit eurot. Riigikaitse strateegia kohaselt keskendub kaitsevägi tulevikus üksnes sõjaliste võimekuste arendamisele ja sellega mitteseotud administratiiv- ja toetusfunktsioonid ostetakse sisse tsiviilsektorist.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: