Kohtla-Järvel saab nüüd bussisõidu eest tasuda kiipkaardiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Kohtla-Järvel  muutub tänasest ühistranspordi kasutamine ning seal saab nüüd bussisõidu eest maksta kiipkaardiga.
Kohtla-Järve linnatranspordis hakatakse paberpiletitelt tasapisi elektroonilistele piletitetel üle minema. Praegused paberpiletid kehtivadki veebruari lõpuni, vahendasid ERRi teleuudised.

Täna liinile tulevates uutes bussides on samasugused oranžid tuvastid ehk validaatorid või e-kompostrid nagu Tallinna bussideski. Kuna Eestis on nüüd juba kaks ühiskaarti kasutavat linna, annab see kaardi kasutajatele lisavõimalusi.

Nagu Tallinnaski, tuleb ka Kohtla-Järvel sõidu eest tasumiseks viibutada kiipkaarti validaatori ees ja kui kaardil raha on, saab lunastada elektroonilise pileti. Kontrolöridel on seadmed, millega bussijäneseid tuvastada saab.

Kas Kohtla-Järvel hakkab süsteem kergemini tööle kui Tallinnas, selgub lähinädalatel. Segadust tekitab tõik, et kommertsliinidel ehk marsruuttaksodes see piletisüsteem ei ei kehti, nii et ainult ühiskaardist Kohtla-Järvel ei piisa, kui on vaja kasutada mitme vedaja teenuseid.

Kuna ühistransporti toetatakse riigieelarvest, on nüüd siiski ülevaade, kui palju sõitjaid linnaliinibusse tegelikult kasutab ja kui suur on Kohtla-Järvet teenindava bussifirma piletitulu.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: