Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hiina kultuuri- ja muusikamänedžerid avastavad Eesti muusikat

Sel nädalal külastab Eestit kõrgetasemeline Hiina kultuuri- ja muusikamänedžeride delegatsioon.
Delegatsiooni kuulub 27 Hiina kultuuri- ja muusikaasutuste juhti ja nende kaastöötajat, teatas Eesti Kontsert.

Delegatsioon külastab Saaremaa ooperipäevade ja Viljandi pärimusmuusika festivali sündmusi, sealhulgas Kristjan Kõrveri kammerooperi "Raud-Ants" maailma-esiettekannet ansamblilt Resonabilis, rahvusmeeskoori ja folktrio VEM kontserte.

Eesti muusikute tutvustamiseks korraldab Eesti Kontsert esitlused, kus osalevad käsikellade ansambel Arsis, ETV Tütarlastekoor, FA Schola ansambel, ansambel SaxEst, ansambel C-JAM, duo Mati Turi - Martti Raide, Rein Rannap, Mihkel Poll, samuti videoesitlustega rahvusmeeskoori ühisprojekt ansambliga Metsatöll, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Klaveriorkester.

Vastuvõttudel Lennusadamas ja Saaremaa ooperipäevadel kohtutakse Eesti kultuuri- ja muusikaasutuste juhtide ja produtsentidega. Delegatsioon külastab ka rahvusooperit Estonia, kus toimuvad videoesitlused teatri produktsioonidest ja kontsert.

Mitmekülgset ringreisi täiendab tutvumine vaatamisväärsustega Tallinnas, Pärnus, Muhumaal ja Saaremaal.

Visiidi eesmärgiks on Hiina mõjukate kultuuri- ja muusikategelaste vahetu tutvumine Eesti muusika- ja kultuurieluga, kohtumised, läbikuulamised ja arutelud. Visiit valmistab ette lähiaastate vahetusprogrammi, mille raames on kavandamisel rida Eesti muusika sündmusi Hiinas ja Hiina muusika sündmusi Eestis.

Kontaktide teke ja infovahetus visiidi käigus on mõeldud ka impulssideks ja tõukejõuks Hiina ja Eesti kultuurivahetuse kaugema sihikuga arengule, tingimuste loomiseks Eesti muusika ekspordiks maailma ühele mahukamale ja dünaamilisemale muusikaturule.

Hiina kolleegide külaskäik on järjekordseks ettevõtmiseks Eesti Kontserdi ekspordiprogrammis, kus süstemaatiliselt luuakse Eesti interpreetidele ühendusi rahvusvahelise muusikaeluga. Juuni alguses olid Jüri Leiteni kutsel Eesti Kontserdi külaliseks ligi kolmkümmend Venemaa kontserdiasutuste direktorit, kes samuti tutvusid Eesti muusikaeluga ning kuulasid valikut Eesti soliste ja kollektiive.

Hiina delegatsiooni visiit kestab homsest 28. juulini.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: