Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uus riigikohtu esimees kardinaalseid muudatusi vajalikuks ei pea

Priit Pikamäe.
Priit Pikamäe. Autor/allikas: ERR
Kolmapäeval ametisse nimetatud uus riigikohtu esimees Priit Pikamäe kardinaalseid muutusi kohtusüsteemis vajalikuks ei pea.
Riigikohtu esimehena juhatab Pikamäe esimest avalikku istutungit juba järgmisel teisipäeval kui toimub vaidlus ravimiseaduse põhiseaduslikkuse üle, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma arvan, et kohtusüsteem ei vaja Eestis kardinaalseid ja radikaalseid muudatusi. Kui see protsess areneb edasi evolutsiooniliselt, nagu siiani, see on kõige parem," ütles ta.

Senine riigikohtu esimees Rask peab üheksa ametis oldud aasta suurimaks saavutuseks seda, et Eesti õigusüsteem on endiselt toimiv ja sõltumatu. Meenutades aga konkreetsemaid kaasuseid, pidas ta raskeimaks Euroopa Stabiilsusmehhanismi otsust. "Võiks isegi öelda, et see oli Eesti riikluse seisukohalt kõige kaalukam otsus selle 20 aasta jooksul," arvab ta.

Rask, kes edaspidi kavatseb avalikust elust taanduda, näeb, et mantlipärija Priit Pikamäe on väga tugeva akadeemilise juura taustaga inimene, kelle nimetamine riigikohtu esimeheks näitab ka põlvkondade vahetust.

Ametisse astunud Pikamäe on esimene esimehe kohale asunud kohtunik, kes on varem läbi käinud kogu Eesti kolmeastmelise kohtusüsteemi.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: