Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ettevõtlike noorte koda tunnustas silmapaistvaid noori

{{1379173680000 | amCalendar}}
Autor/allikas: ERR
Eesti ettevõtlike noorte koda JCI Estonia kuulutas täna õhtul välja neli tänavust silmapaistva noore eestlase tiitli saajat.
JCI Estonia korraldas konkurssi Silmapaistev Noor Eestlane 2013 tänavu 15. korda ning sel aastal esitati tiitlile rekordarv kandidaate, teatas korraldaja.

Silmapaistev Noor Eestlane 2013 nominendid olid Andrus Kõresaar, Carri Ginter, Dan Bogdanov, Epp Petrone, Helen Lepalaan, Kerli Kõiv, Kriss Soonik, Kristjan Randalu, Kristo Käärmann, Martin Koppel, Nikolai Novosjolov, Taavet Hinrikus ja Tanel Toom.

Tunnustustseremoonia toimus Haapsalus, kus esitleti kõiki nominente ning kuulutati välja neli laureaati: arhitekt Andrus Kõresaar, teadlane ja insener Dan Bogdanov, TransferWise'i asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann.

2013. aasta nominente hindas žürii koosseisus Evelin Ilves, Mart Einasto, Heidi Pruuli, Kaspar Loog, Raul Rebane, Riine Pajusaar, Tõnis Kaasik, Monika Pullerits ja Tõnis Kõiv.

Juunis lõppenud konkursile saadeti läbi erinevate kanalite ligi 40 ettepanekut. Tööd tehti 15 ankeediga, avalikkuse ette tuuakse 13 nominenti. Kandideerimise eeldusteks olid märkimisväärsed saavutused oma tegevusvaldkonnas, mis on kasu toonud ühiskonnale ning olnud eeskujuks teistele noortele.

Silmapaistva Noore Eestlase auhinda on Eestis 15 aasta jooksul välja antud kümnes kategoorias: äri, poliitika, akadeemilise tegevuse, kultuuri, eetika, meditsiini, religiooni, sotsiaalse ja ühiskondliku tegevuse ning isikliku täiustamise kategoorias.

Ülemaailmse organisatsiooni (JCI) projekt The Outstanding Young Person (TOYP) rahvusvaheline auhind on silmapaistvale noorele inimesele vanuses 18 - 40 eluaastat. Igal aastal tunnustab JCI üle maailma kümmet silmapaistvat noort inimest, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii oma tegevusvaldkonnas, ühiskondlikus elus kui isiklikus arengus.

TOYP on JCI üks vanemaid ja hinnatumaid programme, mille ajalugu ulatub 1930. aastatesse. JCI Estonia liitus programmiga 1999. aastal. Eestlastest on pälvinud Maailma Silmapaistva Noore Inimese tiitli 1993. aastal toonane Eesti peaminister Mart Laar ja 2007. aastal IT-guru Tarvi Martens.

Silmapaistev Noor Eestlane 2013 auhindade pidulik üleandmine toimub traditsiooniliselt JCI Estonia aastakonverentsi osana, mis sellel aastal on pühendatud tervisejuhtimisele.

Eelmisel aastal pälvisid tiitli Paavo Nõgene, Anneli Ohvril ja Alar Kolk.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: