Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõrva linn sai reoveepuhasti

{{1379405220000 | amCalendar}}
Autor/allikas: ERR
Tõrvas avatakse täna reoveepuhasti, sellega jõuab lõpule üks olulisemaid etappe Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi (ÜF) poolt finantseeritavast Tõrva linna veemajandusprojektist, millest reoveepuhasti ehituseks kulus üle 1,5 miljoni euro.
Varasemalt suunati Tõrva linna territooriumil moodustuv ja kogutav reovesi läbi amortiseerunud biotiikide Õhne jõkke. Avatav reoveepuhasti uhub nüüdsest Õhne jõkke praktiliselt puhta vee, teatas linn.

Vanad biotiigid puhastatakse jääkmudast, täidetakse pinnasega ja suletakse.

Lisaks keskkonnahoiule mängib veemajandusprojekt olulist rolli ka tõrvalaste igapäevaelus.

"Projekti lõpuks on kohalikel aastaringselt juurdepääs kvaliteetsele veele ning terve Tõrva linn saab täielikult kaetud ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga," rääkis SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) juhatuse liige Andrus Kimber.

Valminud reoveepuhasti juurde kuulub ka sama projekti raames tarnitud veemajandusobjektide hooldustehnika - survepesuauto, traktor-frontaallaadur koos järelkäru ja sahaga ning jääkmuda kompostimiseks vajalik aunasegaja.

Hooldustehnika on tänaseks tarnitud ning selle maksumuseks kokku on 323 000 eurot.

Veemajandusprojektis on hetkel pooleli veel linna vee- ja kanalisatsioonitrasside rajamine. Tööd lõpetatakse selle aasta novembris.

Varasemalt on projektis valminud Tõrva linna veetöötlusjaam, mille maksumus oli 272 000 eurot.

Tõrva linna veemajandusprojekti kogumaksumuseks on 9,61 miljonit, millest 85% tuli KIKi toel ÜFist. Ülejäänud osa projekti maksumusest tuleb omaosalusena Tõrva linnalt ja Tõrva linnale kuuluvast vee-ettevõttest Tõrva Veejõud OÜ. Ehitustöödega on kavas lõpetada selle aasta novembriks.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: