Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Märt Vooglaid: Viimsi peaks elanike arvule piiri panema

Märt Vooglaid (Reformierakond).
Märt Vooglaid (Reformierakond). Autor/allikas: ERR
Reformierakonna nimekirjas kandideeriva ärimehe Märt Vooglaiu sõnul tuleks Viimsisse planeeritavad korterelamute ja Muuga sadama laienemise projektid peatada, sest vallaelanike arvu kasv pole praeguste viimsilaste huvides.
"Viimsi võiks olla meie arvates esimene Eesti omavalitsus, mis peaks hakkama seadma piiri oma elanike arvule," ütles Vooglaid eile Reformierakonna valimisprogrammi tutvustavas pöördumises.

Tema sõnavõtt oli osa ERR projektist "Vali Mind", mis annab igale kohaliku omavalitsuse valimistel kandideerivale erakonnale ja valimisliidu nimekirjale ning kõigile üksikkandidaatidele omavalitsuste kaupa võimaluse salvestada kolmeminutiline pöördumine.

Täpsemal küsimisel selgus, et Reformierakond ei plaani siiski kuidagi vallaelanikuks registreerimist piirata, vaid soovib peatada vastu võetud, kuid veel ellu viimata korterelamute ehitamise ja sadama laienduste projektid.

"Viimsi vallas tehtud planeeringud, mis teadupärast on toonud siia ehitusmahtu, uusi elamuid ja uusi inimesi, aga seda on tehtud täiesti tasakaalustamatult. Selle kinnituseks on see, et koolimaja on ülerahvastatud, lasteaiakohtadest on puudu ja spordirajatisteks ei ole raha," ütles Vooglaid ERRi uudisteportaalile.

"Tegelikult on meie sõnum see, et ühtegi massplaneerimist ei saa teha tänase elaniku elaniku elukvaliteedi langemise arvelt," lisas ta.

Vooglaid leiab, et praegusel hetkel pole vallal piisavalt ressursse inimesi juurde toovate projektide ette võtmiseks.

"Planeerimine selle nimel, et saaks homme rohkem makse, nagu Tallinn teeb - et tulge kõik Tallinnasse - mis see tähendab? Nad pakuvad tasuta ühistransporti. Tore, aga millised olmelised probleemid sellega kaasnevad? See on kõik kampaania. Me ei saa täna endale lubada kampaaniat 'Tulge Viimsisse elama, siin on tore', sest Viimsi on end viimase kaheksa aastaga ennast lõhki laenanud, täpselt sellise tasakaalustamatu arengu tulemusel," rääkis Vooglaid.

Oma pöördumises ütles Vooglaid ka, et Viimsi võiks olla turvaline ja eksklusiivne aedlinn. Seejuures ei tohiks Vooglaiu sõnul karta sõnu "eksklusiivne" ja "elitaarne".

"Sõna 'elitaarne' ei tähenda, et see on ennast kõrgemale seadev. Vastupidi, näiteks Nõmme on minu meelest väga hea elitaarne aedlinn, täpselt nagu ta Eesti ajal loodi. Nõmme on suutnud tänaseni säilitada selle, et sinna ei ole lubatud ehitada suuri korterelamuid või tööstusi," põhjendas Vooglaid portaalile.

Teisi eile Harjumaa valdade ja Tallinna volikogudesse kandideerijate sõnavõtte näeb ERRi valimisportaalis.

Täna kell 14.30 lähevad ETV2-s ja pärast seda ka valimisportaalis eetrisse teine ports Harjumaa valdade ja linnade kandidaatide sõnavõtte. Nii saavad täna sõna Keila linnas, Keila vallas, Padises, Paldiski linnas, Sakus, Saue linnas, Saue vallas ja Vasalemmas kandideerijad.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: