Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Täna on rahvusvaheline autovaba päev

Tallinnas toimub täna ühistranspordiga orienteerumise võistlus Postimees/Scanpix
Tallinnas toimub täna ühistranspordiga orienteerumise võistlus Postimees/Scanpix
22. september on kuulutatud rahvusvaheliseks autovabaks päevaks ning sellega seoses toimuvad üritused ka Eestis.
Tallinnas toimub teist aastat järjest ühistranspordiga orienteerumise võistlus. Start antakse kell 12.30 Nõmmel Sõõrikukohviku ees.

Sel aastal võisteldakse kuues erinevas arvestuses: meeste-, naiste-, laste-, seenioride-, tiimi- ja perearvestuses.

"Rada on jõukohane kõigile ning pakub võistluslusti nii väikelastega peredele kui proffidele," kinnitas Tallinna linnavalitsuse pressiteenistus.

Võistluse eesmärk on julgustada inimesi külastama igapäevasõitude kõrval ka vabaajaüritusi ühistranspordiga.

Ühistransporti kasutades kehtivad tavareeglid - sisenemisel tuleb valideerida ühiskaart, kuid kuna võistlus toimub autovabal päeval, on ühistransport juhiloa ettenäitamisel kõikidele tasuta.

Ühistranspordiga orienteerumise algne idee on pärit Portugalist Madeira saarelt, kus taolist kogupereüritust korraldatakse igal sügisel.

Nõmmel Jaama tänaval toimub aga täna kogupereüritus.

Osaleda saab jalgratta- ja jalgsimatkal, kontrollida oma tervisenäitajaid, kuulata kontserti, mängida lastealal ja kohtuda keskkonnasõbraliku liikumise kuu maskott Snupsiga.

Muusikat mängib ansambel Kukerpillid. Matkad toimuvad giidiga ja koguperepäev lõpeb matkadel osalenute ühissupiga ning loosiauhindade jagamisega.

Tartu kesklinnas toimub aga pereüritus teemal  "Kergliikleja ole pimedas nähtav".

Kella 15-ni on Küüni tänaval avatud liikluslinnak, kus saab sõita rulluiskude, tasakaaluliikurite, jalgrataste ning tõukeratastega. Kõik liikumisvahendid on kohapeal olemas.

Töötubades meisterdatakse helkurehteid ja muud rattainventari ning lahedatakse liiklusteste.

Kohapeal saab kontrollida oma ratta korrashoidu ja lasta vajadusel see töökorda seada. Vaadata saab stiilsete jalgrataste ja rattavarustuse näitust.

Kell 13 algab vanade jalgrataste oksjon, müük ja vahetus, kuhu oodatakse kauplema kõiki linlasi. Ühistranspordi kasutajatele lubab Tartu linn üllatust.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: