Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liive: aastaks 2040 võib Eesti põlevkivi väärtus olla null

Eesti Energia juht Sandor Liive ütles, et kui Euroopa kliimapoliitika jätkub senisel kursil, võib Eesti põlevkivi väärtus 30-40 aasta pärast olla nullilähedane.
"Tänase parima teadmise kohaselt saab riik ressursi omanikuna põlevkivist seda suuremat väärtust, mida kiiremini seda kasutada," ütles Liive täna Eesti Energia korraldatud konverentsil.

"Praeguses olukorras on Eesti põlevkiviressursi väärtus 18 miljardit eurot, ent 30-40 aasta pärast võib see olla juba null," lisas ta.

Liive sõnul tähendab see mõnes mõttes võitlust ajaga. "Hästi lihtsalt öeldes: mida rohkem me põlevkivi kasutame, seda rikkamad oleme."

Majandusteadlane Andres Arrak ütles, et tema nii musta stsenaariumi ei usu.

"Me teame tegelikult, et Euroopas ja Aasias käib võitlus elu ja surma peale. Euroopa täna kannatab täna energiamaksude, paindumatute tööturgude ja maksukoormuse all," rääkis ta.

"Mina arvan, et aastal 2050. on põlevkivi tegelikult täiesti aktsepteeritav energialiik," ütles Arrak.

Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu liikme Andres Siirde sõnul ei ole Euroopa kliimapoliitika "äikesepilv, mida Eesti ei saaks liigutada".

"Meie teadlased ja juristid peaksid Brüsselis julgemalt sõna võtma kliimapoliitika kujundamise osas, mitte ootama ainult, et milline see regulatsioon tuleb," rõhutas ta.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: