Noorteromaanist "Nullpunkt" valmib telesari ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sarja peategelase Johannese osatäitja Märt Pius.
Sarja peategelase Johannese osatäitja Märt Pius. Autor/allikas: Virge Viertek
Eesti rahvusringhääling ja Allfilm allkirjastasid lepingu Margus Karu populaarsel noorteromaanil põhineva draamasarja "Nullpunkt" tootmiseks.
Sarja võtted algavad 1. novembril ning ETV eetrisse jõuab kuueosaline sari 2015. aasta esimeses pooles.

"Nullpunkt" räägib loo probleemsest kodust pärit ja halvas koolis õppivast Johannesest, kel õnnestub ühte Tallinna eliitkooli pääseda. Paraku avastab ta peagi, et klassikaaslased on ta heidikustaatusesse taandanud.

Kui Johannese elupüramiidi kolm peamist tahku - kodu, sõbrad ja kool - kokku varisevad, mõistab ta, et on jõudnud nullpunkti. Nii töötab poiss välja kava, kuidas saada populaarseks, hakates seda mineviku survest ja oleviku löökidest hoolimata ellu viima.
 
2009. aastal ilmunud romaani "Nullpunkt" autor Margus Karu ütles, et koolielu raskused võivad tema kogemuste järgi noort elus edasi aidata.

"Tean, kui raske võib koolis olla, aga tean ka, et negatiivsed olukorrad ja halvad kokkusattumused võivad olla hoopis väikesed sammud millegi suure ja parema suunas. See raamat on iseenda loomisest: sa võid olla see, kes tahad olla, ja elada täpselt sellist elu, nagu soovid, sõltumata sind ümbritsevast ja süüdistamata kedagi," selgitas Karu.
 
Sarja peategelase Johannese osatäitjaks valiti Tallinna linnateatri näitleja Märt Pius.

"Johannese teeb minu jaoks huvitavaks tema keeruline olukord kodus ja koolis," leidis Pius.

Peaosatäitjal tuleb enda sõnul loo käigus esile tuua see, kuidas saab noor inimene hakkama, kui ümberringi toimuv ei aita kaasa elutervele suurekskasvamisele.

"Allfilmi pakkumine huvitas meid ja kiiresti jõudsime aruteludeni stsenaariumi ja tootmisplaani üle," rääkis rahvusringhäälingu juhatuse liige Hanno Tomberg. "Sarjaga tehtud eeltöö ja proovivõtted on olnud muljetavaldavad, seetõttu näen valmimisel sarjale ka ekspordivõimalusi."
 
"Nullpunkti" režissöör Mihkel Ulk märkis, et sarja ettevalmistus on käinud pikemat aega. "Märt oli veel lavaka üliõpilane, kui alustasime. Meil on olnud piisavalt aega, et juba stsenaariumi kirjutamise ajal saaks näitleja oma karakteri arengus kaasa rääkida," rääkis ta.

Sarja stsenarist on Margit Keerdo, operaator Mihkel Soe, kunstnik Sirly Oder, produtsent Evelin Soosaar-Penttilä.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: