Noorteromaani konkursi võitis Kaja Sepp

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ERR
Kirjastus Tänapäev ja Eesti lastekirjanduse keskus kuulutasid täna välja seitsmenda noorteromaani konkursi võitjad, esimese preemia sai Kaja Sepp  käsikirja "Hetk enne homset" eest.
Tänavusele konkursile laekus 33 käsikirja, mis on lähedal rekordile, 34 käsikirjale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänapäeva peatoimetaja Tauno Vahteri sõnul keskmine tase sel aastal väga hea ei olnud, kuid terad said eristatud sõkaldest. Kui on räägitud sellest, et noorte kirjutajate hulgas domineerib fantaasiažanr, siis Vahter ütleb, et leidus ka seda, kuid domineerimisest ei saa rääkida.

"Kõige suurem teema on tegelikult igal konkursil olnud ikka igavikulisem - kiusamine ja armastus, seda on kõige rohkem. Eri aastatel on natuke erinevaid teemasid, mis sisse murravad selle kaudu, mis on parajasti uudistes, lehtedes, internetis, nii et varem või hiljem see jõuab ka käsikirjadesse," rääkis Vahter.

Kaja Sepa teos "Hetk enne homset" räägib vanemate teise kohta kolimisega kaasnevast elukohavahetusest ja uute sõprade leidmisest, samuti puudutatakse kuulsuse temaatikat, sisse tuleb superstaarisaate teema. Žürii tõstis käsikirja puhul esile, et tegu on igati usutava ja ladusa kirjatööga.

"Ma just naersin, et ma olen noorteromaani konkursil ilmselt kõige vanem autor. Teised on kõik teise sihtgrupi esindajad, aga meie peres kasvab päris palju lapsi, kellest osa on juba täiskasvanuks saanud, nii et ainest oli mul küll võtta. Lisaks olid kaks meie tüdrukut mul konsultandi rollis, nii et aitäh Ode Liisile ja Kreetele, ilma teieta ei oleks seda raamatut ilmselt sellisel kujul sündinud," ütles Sepp.

"Hetk enne homset" ei ole aga Sepa debüütteos, sest ta osales 1994. aasta romaanikonkursil, kus töö sai ära märgitud.

Noorteromaani konkurssi korraldatakse alates 2000. aastast. 180 laekunud käsikirja hulgast on välja antud 30 romaani.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: