Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tuuleveski teater tähistas 25. tegevusaastat

Kohtla-Järve noorsooteatrina asutatud teater annab enamasti etendusi lastele, kuid on viimastel aastatel teinud koostööd ka Rakvere Teatriga, tuues lavale täiskasvanutele mõeldud luule- ja romansietendusi, aga ka psühholoogilisi draamasid.
Tuuleveski teatri missioon on mängida lastele, et neis täiskasvanuks saades tekiks huvi teatri vastu, aga koos Rakvere Teatri lavastaja Eili Neuhausiga on hakatud mängima ka täiskasvanutele, vahendab "Aktuaalne kaamera.

Suvel tuleb Kukruse polaarmõisas vaatajate ette Maksim Gorki Vassa Železnova.  

Tuuleveski teatri direktori Valentina Furssova sõnul meeldib neile väga osaleda täiskasvanutele mõeldud lavastustes, sest lõpmatuseni ei saa mängida jänkusid ja rebaseid.

"See annab suure kogemuse, on teine õhkkond, teistsugune lava, suure teatri lava ja seetõttu tahavadki näitlejad seal ka mängida. Aga meie oma etendused on lasteetendused. See on meie missioon," lisas a.

Kahekümne viie aasta jooksul on selle teatri etendusi vaadanud üle 800 000 inimese, mis on 9 näitlejaga trupi kohta päris suur number.

Toimetaja: Kadri Masing

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: