Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuressaare erivajadustega lapsed said tahvelarvutid

Umbes kümne tuhande inimese abiga sisustati Kallemäe kooli Kuressaare filiaalis erivajadustega laste arvutiklass tahvelarvutitega.
Vahendajaks oli Kuresssaare Lions klubi, kes koostas ja trükkis ristsõnad, mida  müüdi 1 euroga kõikjal Eestis ning kogu saadud puhastulu - 5600 eurot lähebki erivajadustega lastele tahvelarvutite, tarkvara ja vajalike abivahendite soetamiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi praegu on neisse arvutitesse installeeritud lihtsamat sorti mängud on õpetajad veendunud, et ka sellised mängud on nende laste arenguks abiks.

"Hiir võib olla meie laste jaoks liiga raske. Laps ei saa aru, et ta liigutab hiirt ja kuskil mujal midagi toimub. Aga siin ta sõrmega ju liigutab ja kohe midagi ju toimub, midagi liigub. Ja see on ka huvitav," rääkis Kallemäe kooli Kuressaare filiaali õppejuht Piret Kaminska-Ustel.

Ta lisas, et nende kooli arvutiklassi vastu on huvi tuntud juba ka teistest erivajaduslike lastega mandri koolidest ja Lionsite maailmaorganisatsiooni rahvusvaheline direktor Kalle Elster püüab selle projekti arenduseks ja laienduseks osakest kogu maailmas heategevuseks kogutud lionsite raha Eestisse tuua.

"Maailmaorganisatsioonil oli eelmise aasta jooksul üle 500 abiprojekti, 50 miljoni dollari ulatuses. Ja oleks väga tänuväärne seda projekti Eestimaal laiendada ja küsida ka meie rahvusvaheliselt fondilt abi," rääkis Elster.

Haridusministeeriumi IT nõunik Jaak Anton kinnitas, et selliste õppevahendite soetamine erivajadusega lastele on igati tervitatav, aga samas tuleks teha ka järgmine samm ja välja töötada spetsiaalsed programmid.

Ka IT spetsialistist lapsevanem Indrek oli sama meelt. "Kindlasti oleks vaja ka arendada tarkvara eesti keeles. Kas näiteks muinasjuturaamatuid, mis räägiksid heliga ja näitaksid pilti. Või aitaksid lihtsalt inimesel kes ei oska, rääkida läbi piltide ja arvuti," arutles ta.

Toimetaja: Kadri Masing

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: