Patriarh Kirill tuleb Eestisse juuniküüditamise aastapäeval ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP Photo/Scanpix
Moskva ja kogu Venemaa õigeusukiriku patriarh Kirill tuleb Eestisse visiidile juuniküüditamise aastapäeval ning osaleb mälestusüritusel
Eelmise aasta lõpus konkreetsemaks kujunenud plaanid vene õigeusu kiriku patriarh Kirilli külaskäigust Eestisse on saanud järjest selgemaks. Kirikupea jõuab Eestisse nimelt reedel, 14. juunil kolmepäevaseks visiidiks ning kuna saabumine toimub juuniküüditamise aastapäeval, on ka patriarhil plaan seda meeles pidada, kirjutas Eesti Päevaleht.

Moskva patriarhaadi eesti õigeusu kiriku sinodi liige, visiiti ette valmistav Sergei Männik kinnitas, et patriarh Kirillil on tõepoolest plaan 14. juunil Linda kuju juurest Toompeal läbi käia.

"Ta teab, et meil on küüditamise aastapäev ja seetõttu ta lähebki Linda juurde," selgitas Männik ja lisas, et kuigi detailid pole paigas, võib ta öelda, et väike tseremoonia toimub.

Lehega vestelnud eksperdid märkisid, et Moskva ja kogu Venemaa patriarh on ajanud pidevalt seda joont, et mõista hukka igasuguseid repressioone ning seetõttu pole tegemist millegi erakordsega.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: