Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Heategevuslikul nukunäitusel kogutakse raha haigete laste raviks

ERR
ERR
Tallinna lauluava ruumides on praegu avatud heategevuslik nukunäitus. Müüdud nukkude eest saadud rahaga aidatakse Tallinna lastehaigla onkoloogia osakonnas olevaid lapsi.
Näitusel olevaid nukke ei saa osta poest ning riigi keskmist palka saaval inimesel tuleb päris tükk aega raha koguda, et selline nukk endale üldse soetada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Portselanist tehtud nukud näevad välja üsna pärisinimeste moodi ja teist samasugust enam ei leia. Ühe portselanist nuku valmistamine võib võtta mitu kuud aega.

Sellised nukud on erilised ka seetõttu, et näiteks Venemaal on nad aidanud lapsi. Sealne heategevusorganisatsioon Eluliin kogub nukkude oksjonimüügist raha. Nuku oksjonimüügi hind peab katma ühe lapse südame- või ajuoperatsiooni maksumuse.

"Üks imeliselt kaunis ja liblikat meenutav nukk suutis päästa nelja lapse elu. Iga kord, kui ta osteti, toodi ta uuesti tagasi," meenutas Venemaa organisatsiooni Eluliin president Faina Zaharova.

Ka Eestis pannakse nukud heategevuslikul otstarbel müüki. Osa tulust läheb Tallinna Lastehaigla toetusfondi.

Selle raha eest ostetakse ravimit, mida läheb vaja onkoloogia osakonnas olevatele lastele. Seda ravimit just iga päev tarvis pole, kuid Eestist seda ei saa ja Rootsist toomine võtab aega.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer ütles, et see ravim ise maksab ligi 16 000 eurot. "See on väga kallis varim ja haigekassa täna selle ravimi eest ei tasu."

Nukukunst on populaarne Venemaal, Ukrainas, Hollandis ja Belgias. Just nendest riikidest on palju nukke ka näitusel.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: