Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti langes konkurentsivõime edetabelis viie koha võrra

www.
www. Autor/allikas: imd.org
Eesti langes viie koha võrra maailma riikide konkurentsivõime edetabelis, mida on 25 aastat järjest  koostanud Šveitsi rahvusvaheline ärikõrgkool IMD.
Eesti on vahetanud koha Leeduga, olles 60 riigi edetabelis (The World Competiveness Scoreboard 2013) mulluse 31. koha asemel  36. kohal.

Esikohale on taas tõusnud USA tänu oma paranenud finantssektorile, innovatsioonile ja edukatele ettevõtetele.

"Samal ajal kui euroala jääb seisakusse, on USA jõuline tagasitulek konkurentsivõime pingerea tippu ja paremad uudised Jaapanilt taas ellu äratanud arutelu kasinuse üle," ütles IMD maailma konkurentsivõime keskuse direktor professor Stéphane Garelli. "Struktuurireformid on vältimatud, kuid kasv jääb konkurentsivõime eelduseks. Peale selle tekitab kasinusmeetmete karmus liiga sageli elanikkonna vastuseisu. Lõpuks peavad riigid säilitama sotsiaalse sidususe, et pakkuda heaolu."

Euroopas on kõige konkurentsivõimelisemad riigid Šveits (2.), Rootsi (4.), Norra (6.) ja Saksamaa (9.). Edetabeli koostajate sõnul toetub nende edukus ekspordile orienteeritud tootmisele, mitmekesisele majandusele, tugevatele väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele ja finantsdistsipliinile.

"Nagu eelmisel aastal, on ülejäänud Euroopa tugevalt piiratud kasinusprogrammide tõttu, mis lükkavad edasi taastumist ja tekitavad küsimuse pakutud meetmete õigeaegsusest," märgib IMD.

Soome on mulluselt 17. kohalt langenud kahekümnendaks. Läti püsib 41. kohal. Venemaa on tõusnud 48. kohalt neljakümne teiseks.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: