Janno Jürgensi lühifilm "Distants" võitis Hispaanias auhinna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Janno Jürgensi lühifilm "Distants" võitis Hispaanias Huesca rahvusvahelisel lühifilmide festivalil Francisco Garcia de Paso auhinna, mis antakse kõige paremini inimlikke väärtusi edasi andvale lühifilmile.
10-16. juunini toimunud Huesca filmifestivali korraldatakse 1973. aastast ning on peamiselt keskendunud lühifilmidele ning läbi aastate on olnud fookus Ladina-Ameerika filmidel. Tänavu võisteldi kolmes kategoorias: Ladina-Ameerika lühifilmide võistlusprogramm, rahvusvaheline ning dokumentaalfilmide võistlusprogramm, teatas SA Eesti Filmi Instituut.

Humanisti ning kirjamehe Francisco Garcia de Paso nimelise auhinna näol on tegemist skulptor Javier Sauras Huesca poolt valmistatud pronksist karikaga.

Rahvusvahelises võistlusprogrammis läks peaauhind Inglismaale, Gabriel Gauchet filmile "The Mass of Men".

Ladina-Ameerika võistlusprogrammis triumfeeris David Gaona Kolumbiast filmiga "Los retratos".

24-minutiline "Distants" räägib loo kalaretkele suundunud isast ja pojast, kes kohtuvad merele laskunud udus millegi ebamaisega. Filmis mängivad Indrek Ojari ja Väino Laes.

"Distantsi" festivaliteekond algas mullu Locarno filmifestivalilt Šveitsis. Tänaseks on film osalenud festivalidel Belgias, Hollandis, Kõrgõztanis, Prantsusmaal, Leedus, USAs, Colombias, Indias jne.

Juuni lõpus ootavad ees linastused festivalidel Itaalias ja Portugalis. Juuli alguses rändab film Armeeniasse ning juuli lõpus taaskord Prantsusmaale, kus esindab Eestit festivalil Apchat International Film Festival - One Country One Film.

Režissöör Janno Jürgens on pärit Haapsalust. Ta on lõpetanud Balti filmi- ja meediakooli režii eriala ning teinud mitmeid auhinnatud lühifilme. Filmi tootis OÜ Alasti Kino.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: