Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maasikakasvatajad on korjajate leidmisega kimpus

Maasikahooaeg saabus tänavu varakult - juba jaanipäeva eel on turud kodumaistest maasikatest tulvil, kuid suurkasvatajate probleemiks on korjajate vähesus, kuna marju küpseb praegu rohkem, kui inimesed jõuavad ära noppida.
Maasikahooaeg algas kasvatajatele sedapuhku pisut ootamatult. Juba nädal enne jaanipäeva on põllud iga päev korjajaid täis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Muidu korjame üle ühe või kahe päeva ja seda ei tule nii palju, aga praegu korjame iga päev hommikust õhtuni. Praegu on hooaeg täies hoos," nentis Joosepi talu perenaine Kaire Roositalu.

Maasikakasvataja sissetulek sõltub praegu suurel määral sellest, kui palju jõuab marja põllult ära korjata. Kasvatajate jaoks on töökäte puudus suur probleem. Joosepi talul on marjapõlde 16 hektarit ning samasuguseid kasvatajaid on Ahja kandis rohkesti, nii et kohalikke inimesi kibedal hooajal kuidagi ei jätku.

"Korjame nii palju, kui meil lastakse. Nende aastatega, mis ma siin käinud olen, pole maasikatest veel villand saanud. Olen jumalale tänulik, et on see koht ja võimalus natukene raha teenida," ütles Narvast pärit maasikakorjaja Lena.

Eestlane on üsna maasikalembene ja kogu kaup, mis  turule läheb, saab ka maha müüdud.

"Turgude peal on marja palju ja seal üksteise võidu laseme hinda alla. Kõik tahavad ju müüa, keegi ei taha tagasi tuua, sest järgmine päev on jälle uued marjad, nii et sellest ka sel aastal väga madal hind hetkel turul. Tasub juba ostma tulla turule marju, sest marjaaeg jääb sel aastal lühikeseks," sõnas Roositalu.

Tallinnas lähevad maasikad kaubaks kahe euroga, maanteede ääres küsisid mõned müüjad nädala teisel poolel veel ka kolme eurot kilost.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: