Saaremaiseid toiduaineid saab poes eristada kindla märgiga ({{commentsTotal}})

ERR
ERR
Kümmekond Saaremaa ettevõtet, kelle toodang moodustab 90% Saaremaa toiduainetööstuse valikust, hakkavad kohalikke toiduaineid turustama ühtse - Saaremaa märgiga, et tarbija tunneks ära ehtsa ja kvaliteetse Saaremaal toodetud kauba.
Ühtse Saaremaise toote märgi kasutamist reguleerib Saarte koostöökogu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu me oleme rääkinud Saaremaa kõikide olulisemate toidutootjatega ja nende poolt on olemas huvi ja valmisolek hakata lähiajal tooteid ühiselt märgistama, et tegemist on tõepoolest autentse Saaremaal toodetud tootega. Neid tootjaid on praegu 9-10 ja nad moodustavad Saaremaal toodetud toiduainetest üle 90%," selgitas projektijuht Ahti Kuris.

"Saaremaa ettevõtjad on sisuliselt pannud seljad kokku ja ajavad seda asja ühiselt," märkis Karja pagariäri juhataja Aivo Kanemägi.

Saaremaa toidutoodete turundamiseks ühtse märgi alla saadi PRIA-st ligi 100 000 eurot toetust. Samas uus toidu kvaliteedimärk pole seostatav ühegi Saaremaa senise sümboliga ning kujundus võib paljudele küsimusi tekitada.

Aivo Kanemägi arvab, et märk oleks võinud olla midagi Saaremaa sümboolikast.

Disainer Asko Künnapi sõnul on tegemist lihtsalt tagasihoidliku märgiga, mis ütleb seda, mida peab. "Ei tõuse vaimustusest tagajalgadele, aga ta on professionaalselt vormistatud ja ma ei usu, et ta toodet halvemaks teeb. Eks ta teeb oma töö ära," selgitas ta.

Et uute märkidega pakendeid tuleb alles trükkida, siis loomulikult kõik ei sünni üleöö

"Kiiremad tootjad on plaaninud, et juba detsembris on võimalik kaubanduskeskustest leida selle märgiga tooteid ja tarbijad saavad olla kindlad, et need on just need tooted, mis kindlasti on valmistatud Saaremaa, ja suuremad tootjad, kuidas nad parajasti jõuavad, jaanuaris, veebruaris, märtsis. Osadele toodetele jõuab see tõenäoliselt peale järgmise aasta suvel," rääkis Ahti Kuris.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: