Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kutsikad hoolitsuseta jätnud naine sai tingimisi vanglakaristuse

Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Harju maakohus mõistis kutsikaäriga tegelenud naise kutsikate hoolitsuseta jätmise ja bensiinivarguse eest tingimisi vangi ning võttis temalt õiguse loomi pidada.
Kohus karistas Kerly Vridolinit (32) varguse ja loomade julma kohtlemise eest tingimisi kaheksa kuu pikkuse vangistusega kaheaastase katseajaga ning võttis temalt kolmeks aataks ära õiguse loomi pidada.

Kohus mõistis Vridolinilt välja riigi kasuks sundraha 480 eurot ja kaitsja tasu 134 eurot.

Seitse ellu jäänud koera, kes on hoiul loomade varjupaigas, konfiskeeritakse Vridolinilt ning antakse üle Harju maavalitsusele, et tagada loomade ellu jäämine.

Kohtueelsel uurimisel kogutud andmetel ostis Vridolin mullu suvel eraisikute käest kokku 20 kutsikat ja viis Harjumaal Kernu vallas asuvasse suvilasse, mille ta oli rendile võtnud.

Vridolin lahkus suvilast 26. augustil, jättes koerad kuni nende leidmiseni 8. septembril hoolitsuseta. Koerad olid ilma piisava koguse vee ja eakohase toiduta ning 16 kutsikat olid jäetud ka halbadesse välitingimustesse kahte aedikusse.

Kaks koera leiti surnuna ja teistel tuvastati meditsiinilisel läbivaatusel erinevad haigused, sealhulgas parvoviirusinfektsioon, mille tagajärjel veel 12 koera suri.

Samuti süüdistati Vridolinit selles, et 2011. aasta 9. juunil tankis ta Tallinnas Paldiski maanteel asuvas Statoili teenindusjaamas autosse 61 liitrit bensiini, kuid lahkus kütuse eest tasumata, tekitades kütusevargusega 77 eurot kahju. See summa tuleb tal kohtuotsuse kohaselt Statoilile hüvitada.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: