Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kilgi firma läks Pärnu Sadama ostueesõiguse kasutamiseks kohtusse

{{1359705780000 | amCalendar}}
Autor/allikas: ERR
Ettevõtja Rein Kilgile kuuluv AS Transcom esitas Harju maakohtule hagi AS-i Pärnu Sadam aktsiate ostueesõiguse kasutamiseks.
Transcomi esindaja vandeadvokaat Ramon Raski sõnul võttis kohus hagi menetlusse ning rahuldas ka hagi tagamise taotluse, millega keelati AS-il Logman Invest tema väärtpaberikontol olevate AS-i Pärnu Sadam aktsiate käsutamine muul viisil kui nende ülekandmiseks AS-i Transcom väärtpaberikontole.

"AS-i Pärnu Sadam kaasaktsionäri väide, et jäime oma ostueesõiguse rakendamise soovist teatamisega hiljaks, on väär. Kuna kaasaktsionär kahel korral tehingusse ei tulnud, siis ei jäänud meil muud üle kui esitada aktsiate üleandmiseks hagiavaldus Harju maakohtule," ütles AS Transcom nõukogu esimees Rein Kilk.

Kilgi sõnul on kuni kohtumenetluse lõpuni Endel Siffile kuuluval AS-il Logman Invest ja ka senistel kaasaktsionäridel keelatud Pärnu Sadama aktsiaid edasi müüa, pantida või muud moodi Transcomi nõude täitmist raskendada.

"Transcom on seisukohal, et senise kaasaktsionäri AS-i A&O mistahes vastuväited selle kohta, et Transcom ei esitanud A&O-le avaldust ega teavitanud A&O-d ostueesõiguse kasutamise soovist tähtaegselt, on pahatahtlikud ning rajanevad A&O teadlikul õiguste kuritarvitamisel ja on täielikult põhjendamata," kinnitas vandeadvokaat Rask.

Advokaadi sõnul saadeti AS-i A&O omanikele Juhan Pihelbule ja Mati Einmannile 17. jaanuaril nii e-mailid kui ka tähitud kirjad, lisaks postiljonidele toimetas 18. jaanuaril Pärnus dokumente eri aadressidel kätte ka kaks kohtutäiturit.

Rask märkis, et ostueesõiguse kasutamissoovi kinnitavad dokumendid anti üle ka Einmanni ja Pihelbu advokaatidele. "Lisaks said nii Einmann kui Pihelbu ka SMS-e nii minult kui ka teistelt isikutelt, kus neid teavitati ostueesõiguse avalduse esitamisest," kinnitas Rask.

"Seega, Transcom mitte ainult ei toimetanud avaldust A&O-le õigeaegselt kätte, vaid tegi endast kõik mõistlikult ja ebamõistlikult oleneva, et A&O-l tekiks võimalus avaldusest teada saada ja sellega tutvuda," tõdes Rask.

AS Transcom moodustab koos tütar- ja sidusettevõtetega kontserni, mille erinevad ettevõtted osutavad sadama-, transpordi- ja muid teenuseid.

Kontserni kuuluvad tütarettevõtted AS Pärnu Sadam, OÜ Pärnu Stividorid, AS Tartu Sadam, AS Transcom Vara, OÜ Green Window, OÜ Sadamahalduse, OÜ Zelluloosi Kinnisvara ja sidusettevõte AS Kihnu Veeteed.

AS Pärnu Sadam on 100-protsendiliselt Eesti erakapitalile kuuluv ettevõte, mis haldab Pärnu jõe suudmes asuvat sadamat. Pärnu sadam on viimastel aastatel kujunenud arvestatavaks regionaalseks sadamaks Edela- ja Lõuna Eestis, kus asub oluline osa Eesti sadamate kaudu väljaviidavatest tooraineressurssidest ja töötlevast tööstusest.

AS-i Pärnu Sadam käive oli 2011. aastal 9,29 miljonit eurot ehk 14% rohkem kui aasta varem, 2012. aasta esimesel poolaastal vahendas Pärnu sadam kaupu ca 1 000 000 m³.

Lähitulevikus plaanib AS Pärnu Sadam süvendada Pärnu laevateed ja rekonstrueerida kesklinna kai, nii et sadamas oleks võimalik vastu võtta kruiisilaevu.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: