Eesti toetab ELi ja USA kaubanduslepingu kõneluste kiiret alustamist

Eesti peab oluliseks Euroopa Liidu ja USA majandus- ja kaubandussuhete senisest kiiremat edendamist, ütles välisminister Urmas Paet Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel Brüsselis.
"Loodame, et kahepoolsed kaubandusläbirääkimised algavad kiiresti," vahendas välisministeerium Paeti sõnu.

Eesti peab ministri sõnul oluliseks ka Euroopa Liidu ja USA koostööd nii idapartnerluse riikides kui ka Iisraeli ja Palestiina vaheliste rahuläbirääkimiste taaskäivitamisel.

"Lähis-Ida rahuprotsessiga edasiliikumiseks on vajalik, et see oleks Euroopa Liidu ja USA koostöö prioriteetide hulgas," märkis välisminister.
 
Ta lisas, et oluline on jätkata ühist toetust Ukrainale, Moldovale ja Gruusiale reformide teostamisel ning Valgevene kodanikuühiskonna toetamist.

Küberjulgeoleku vallas on USA Euroopa Liidu kõige tähtsam strateegiline partner ning Paet avaldas lootust, et ka edaspidi toimuvad ühised küberõppused.
 
"Ka inimõiguste kaitsel ja õigusriikluse edendamisel on USA Euroopa Liidule strateegiline partner. Veel peab Euroopa Liidu ja USA koostöö jätkama tähelepanu pööramist Lääne-Balkanile ning Afganistani ülesehitamisele," ütles minister.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: