Tallinna endise paberivabriku korsten ohustab ümbruskonda

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Tallinnas Tartu maanteel asuva kunagise paberivabriku korstna küljest ähvardavad alla pudeneda 300-kilosed raudvitsad, muinsuskaitse nõuab omanikult kiiret tegutsemist.
"Nii korstna kui selle kõrval oleva hoone omanik on Zelluloosi Kinnisvara, kellele me tegime ettekirjutuse, et nad hiljemalt 5. märtsiks asjad korda teeksid," ütles kultuuriväärtuste ameti muinsuskaitse osakonna peaspetsialist Artur Ümar Postimehele.

Endise tselluloosi- ja paberivabriku hoovipoolne hoone on ehitatud 1910. aastal ja selle juurde kuuluv kollastest tellistest korsten 1937. aastal. "Toona oli see hästi moodne asi ja algselt oli ta tükk maad kõrgem kui praegu. Aga 1970. aastatel lõhuti lennundusametnike käsul 20 meetrit maha, et see lennukitele ohtlik ei oleks," rääkis Ümar ning lisas, et pärast lammutamist jäeti korstna ülemine ots ilmselt konserveerimata ja sealt kukub telliseid alla.

Nüüd aga varitseb tema sõnul seal tõsine oht - 300-kilosed metallvitsad. Korstna ümber olevad metallvitsad on mõeldud selleks, et nad hoiaksid korstnat stabiilsena, kui see kuumuse mõjul paisub. Kuna korsten on nüüd juba aastaid külm olnud, siis on vitsad hakanud roostetama ja murduma.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: