Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikipeedia alustas suurprojekti Tartupeedia

Vaade Tartule Postimees/Scanpix
Vaade Tartule Postimees/Scanpix
Tartust võib saada esimene Eesti linn, mis jõuab põhjalikult internetti, sest Vikipeedia on alustanud suurt projekti Tartupeedia, mille eesmärk on kajastada Tartu linna ja selle ajalugu Vikipeedia versioonides.
Tartu on võtnud sihiks saada internetis paremini nähtavaks kui ükski teine Eesti linn, selleks korraldatakse koostöös MTÜga Wikimedia Eesti artikli- ja fototalguid, et luua põhjalik Tartut tutvustav artiklikogu Tartupeedia, vahendasid ERRi raadiouudised.

Wikimedia Eesti juhatuse liige Raul Veede sai vastava idee Suurbritanniast Walesist.

"Mõne aja eest tehti üks sarnane projekt Walesis Monmouthi linnakeses. See on umbes 8000 elanikuga paik, millest eestlased üldiselt midagi ei tea, aga kui see jõudis selle projektiga isegi Eesti uudistesse, siis see on juba näitaja," märkis Veede.

Kui ettevõtmise esimeses osas koostatav artiklikogu on valmis ka mitmes teises keeles, on plaan teha Tartupeedia kasutatavaks linnaruumis. Nii paigaldatakse tähelepanuväärsematele objektidele linnas vastavad QR-koodi ruudustikuga tahvlikesed, mis võimaldavad nutitelefoniga avada objekti tutvustava artikli Vikipeedias.

Praeguseks on Vikipeedias olemas Tartupeedia portaal, kus saab kerge vaevaga ülevaate, millised objektid Tartus on juba kaetud ja mis on puudu. Lähiajal on tulemas eriteemalisi artiklitalguid, et innustada inimesi Tartupeedia sisuga täitmisel.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: