Eesti noored moedisainerid osalevad Londoni moenädalal ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Londoni moenädalal tutvustab oma uusimat loomingut ka Eesti noorte disainerite paremik. Näitus kannab pealkirja "Eesti loomeministeerium".
Teist aastat järjest võõrustab Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu ühisprojekt International Fashion Showcase koostöös välisriikide saatkondadega rahvusvahelisi moenäitusi. See on suurepärane võimalus tuua muidu kitsale ringkonnale suunatud Londoni moenädal laiema publiku ette, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Londoni moenädal on üsna kinnine üritus, mis on põhiliselt mõeldud pressile, kaubandusele ja ostjatele," rääkis projektijuht Lauren McKirdy. "See annab avalikkusele võimaluse avastada laia maailma moodi ja lisaks just vähetuntud moodi disaineritelt,  kes end alles tõestavad."

Järgmiseks viieks päevaks on Londoni kesklinna kuulsas Horse Hospitali galeriis võimul "Eesti loomeministeerium" eesotsas nelja andeka kodumaise moeloojaga.

"Päris palju on inimesi, kes ei tea Eestist nii palju tegelikult ja kes arvavad, et see on suhteliselt kinnine maa. Ja nad ei tea, kui kihvt ja kreatiivne ja kui hoopis teistmoodi see tegelikult on," ütles näituse "Ministry of Creative Affairs" loovjuht Helen Sirp.

Helen Sirbi sõnul on Kadri Kruusi, Kristina Viirpalu, Karl Annuse ja Kristian Steinbergi puhul tegemist nelja väga omanäolise Eesti disaineriga. "Loomeministeeriumi" kontseptsiooni luues märkas ta kunstnike töödes ühiseid jooni.

"Natukene selline müstiline, aga samas väga maapealne lähenemine. Aga just põhiliselt selline naturaalsus ja käsitöö," ütles Sirp.

"Ma arvan, et see on väga suur tunnustus ühele disainerile, et sellisest väiksest riigist tulla ja väga suurel areenil esineda," rääkis nahadisainer Kadri Kruus. "Aga üleüldse ma arvan, et Eesti disain on nii heal järjel, et sellest võiks saada väga hea ekspordiartikkel."

Heleni loodud näituse atmosfääri tunnustas Londonis elav arhitekt Vlad Tenu, kellel jagus kiidusõnu ka Eesti disainerite silmapaistvale tööle.

"Mulle meeldivad kleidid, need millel on rahvuslikud mustrid. Arvan, et need on kõige huvitavamad. Ja väga head on ka nahast kotid," ütles Vlad Tenu.

Juba ülehomme valib žürii rahvusvaheliste näituste seast parima. Londoni moenädalal saab Eesti ja teiste riikide väljapanekuid imetleda 19. veebruarini.

Toimetaja: Heikki AasaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: