Harilaiul hakatakse konnade päästmiseks metsa raiuma ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Harilaiu poolsaarelt Saaremaalt, mis on liikumispiirangutega looduskaitseala, hakatakse metsa raiuma, et päästa looduskaitsealuse liigi kõre ehk juttselg-kärnkonna sealne asurkond.
RMK tahab praegu arvatavalt enam kui kümnekonna Harilaiu poolsaarel elava kõre elutingimusi oluliselt paremaks muuta ning selleks võetakse sealt maha 56 hektarilt metsa. Järgmise aasta kevadeks peaks ligi 40 aastase metsa asemel olema lage maa, nagu 80 aastat tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me peame alati neid väärtusi proovima kaaluda, et mis on esteetiliselt, looduskaitseliselt, maastikuliselt ja puhkemajanduslikult olulisemad ja mis on vähemolulisemad. Praegu need maastikukaitselised ja liigikaitselised väärtused kaaluvad üle kultuurmetsa väärtuse," lausus keskkonnaameti looduskaitsebioloog Tõnu Talvi.

RMK kaitsekorraldusspetsialist Kaupo Kohv kinnitab, et kuigi töid tehakse RMK kulul ja mingit tulu saadavast puidust loota pole, jälgitakse seal eriliselt just tööde teostamist.

"Ei tohi jääda siia oksa ja ladvarisu maha ja selge see, et mingisuguseid rööpaid ja kõrgeid kände ei tohi siia jääda. Jääb ainult siia selline kitsas riba mõningast tuulevarju pakkuma ja see harvendatakse," selgitas Kohv.

Tänavu lagedaks raiutaval 0,8 hektaril peaksid tööd ära tehtama märtsis, sest aprillis alguses hakkavad kõred uniseid silmi lahti tegema.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: