Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reisirongiliikluse taastamine Kagu-Eestis on andnud esimesi tulemusi

Reisirongiliikluse taastamine Kagu-Eestis kulgeb vaevaliselt, kuid on andnud turismiettevõtjate sõnul juba esimesi tulemusi.
Piusa turismiettevõtjad on täheldanud märgatavat külastajate arvu suurenemist juba enne puhkusehooaja algust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Koidula jaama poolt saabuva rongi tulukest on Piusal pidanud ootama kümmekond aastat. Viimasel ajal eriti kannatamatult, kuna Võru ja Tartu poolt tulevate raudteeharude ühendamine Eesti poolel avas üle pika aja võimaluse sõita rongiga Tartust ka Piusale. Täna kasutas seda enam kui sada inimest, kellest lõviosa jõudis kohale Edelaraudtee korraldatud rongimatka seltskonnas. Enamikule saabujaile oli rong eksootiline reisimise viis.

Kuigi rongi peetakse enamasti eksootiliseks transpordivahendiks, näitab suur huvi rongimatkade vastu, et nõudlus selle järele kasvab. "Kui iga päev siin 10-20 inimest maha astub, siis on vähemalt mingi elu. Selles mõttes, ma arvan, et kui see populaarseks muutub, siis ta kindlasti mõjutab," rääkis endise Piusa rongijaama hoones savikoda pidav Meelis Krigul.

Turistile on Piusa kõige enam tuntud oma koobaste poolest ja nii on ka Piusa külastuskeskus tajunud reisirongi taastamise mõju. "Suurenenud on just nende külastajate arv, kes muul moel ei saagi liikuda, kui ainult rongiga. Näiteks pensionärid on hakanud Tartust meile tulema," märkis Piusa külastuskeskuse juhataja Raina Hani.

Tegu on mõnes mõttes prooviliiniga, sest reisirong jääb Piusale iga päev käima vaid augusti lõpuni ning septembris nädalavahetustel. "See on eeskätt suvisele matkajale ja huvireisijale mõeldud liin, sügise poole ehk ka marja-seeneinimesele. Tibusid loetakse sügisel, nii meiegi laseme tal lihtsalt olla ja vaatame, mis toimub," rääkis Edelaraudtee müügijuht Annemari Oherd.

Kohalike inimeste huviks oleks muidugi aastaringne rongiühendus. "Kui see rong käiks talvel, kui ma mõtlen kasvõi oma laste peale, kes tahavad Tartus koolis käia, küll see oleks tore, kui nad saaks rongiga koju sõita," märkis Meelis Krigul.

Kuigi tempokas algus on tehtud ja tänased matkajad ei pidanud pettuma - metsa all said leitud selle aasta esimesed kukeseened - püsib siinse reisirongiliikluse tulevikuperspektiiv endiselt ähmane.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: