Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstikooli tudeng tegi lõputööks videomaali

Tartu Kõrgema Kunstikooli maaliosakonna tudeng Maria Kondimäe on oma lõputöös pühendunud videomaalile, filmides oma emotsioone, et neid siis pintsli abil rõhutada.
Videomaal kõlab paljude jaoks kindlasti novaatorliku ja ootamatuna. Üheaegselt nii paigal kui ka liikumises oleva videomaali tegemine oli noorele kunstnikule uus avastus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Oskuste edasiarendamiseks tahab Kondimäe minna magistrantuuri Inglismaale. Seega on võimalik, et tulevikus on videomaalidel ka teised, peale Maria enda.

"Ma arvan, et ma tegelen ka teiste inimestega ja samas ka iseendaga. Näiteks selle tööga polnud ma alguses päris kindel, kas tahan iseendast seda videot teha, aga tol hetkel tundus see õige algus, et kuidas sa otsid lahendusi väljastpoolt, kui sa iseendaga ei ole tegelenud veel," selgitas Kondimäe.

Tartu Kõrgema Kunstikooli rektor Vallo Nuust leiab, et 2012. aasta lend on vägagi võimekas, sest näiteks videoinstallatsioonide vallas oli lausa festivaliküpsusega töid. Tähelepanuväärne oli seegi, et paljud noored tegelevad eneseotsingutega.

"Võib-olla on see natuke ajastu märk, aga teisest küljest, millal siis veel teha vahekokkuvõtet, kui kooli lõpetamise ajal. See on natukene nagu murdepunkt, siit tuleb edasi minna. Noored inimesed on leidnud enda jaoks vastuse ja see on juba suur väärtus omaette," sõnas Nuust.

Kõrgema kunstikooli noorte särtsu ja sära saab näha Tartus kaubahallis ning galeriis Noorus.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: