Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa Komisjon lubas tasuta saastekvoodid elektrijaamadele

Euroopa Komisjon otsustas, et Eesti ja Küprose elektrisektori arengukava sätted, mis näevad ette saastekvootide tasuta jagamist elektrijaamadele on kooskõlas Euroopa Liidu riigiabi eeskirjadega.
Komisjon leidis, et Eestile ja Küprosele eraldatud rahalisi vahendeid (vastavalt 371 miljonit ja 194 miljonit eurot) kasutatakse infrastruktuuri uuendamiseks, erinevate energiallikate kasutuselevõtuks ja uute jaamade ehitamiseks. Eelnev aitab kaasa energiaturu liberaliseerimisele, kasvuhoonegaaside vähendamisele ja varustuskindluse suurendamisele, teatas komisjon.

Euroopa liidu konkurentsivolinik Joaquin Almunia sõnas, et Eesti ja Küprose investeeringud aitavad kaasa elektritootmise infrastruktuuri moderniseerimisele ilma, et moonutaksid liigselt konkurentsi siseturul. "See võimaldab mõlemal liikmesriigil elektriallikaid mitmekesistada, vähendades samal ajal kasvuhoonegaaside heitkoguseid," sõnas Almunia.

Vastavalt Eesti riiklikule kavale on tasuta saastekvootide turuväärtus 371 miljonit eurot. 

Kuni 2018. aastani ei tohi ühegi turusosalise osakaal ületada 40 protsenti.

Varasemalt on põlevkivielektrijaamade jaoks tasuta saastekvooti jagamise heaks kiitnud ka Euroopa Komisjoni kliima peadirektoraat.

Toimetaja: Kadri Masing

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: