Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rõivas ESM-ist: riigikogu peab olema valmis kiireks reageerimiseks

Postimees/Scanpix
Postimees/Scanpix Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Riigikogu Euroopa Liidu asjade ja rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas (RE) ütles, et suure rolliga Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) otsustes, peab riigikogu olema valmis ka kiireteks reageeringuteks.
"Riigikogu peab arvestama, et tahtes endale ESMi kõikvõimalikes otsustes väga suurt rolli, peame olema valmis ka erakordselt kiireks reageerimiseks ning väga konstruktiivseks aruteluks," ütles Rõivas ERR-i uudisteportaalile.

Viiendat tundi kestvalt rahanduskomisjoni istungilt vastanud Taavi Rõivas vahendas, et komisjon jõudis arusaamiseni, et kui riigikogu soovib täiskoguna kaasa rääkida ka eriti kiireloomulistes küsimustes, on selleks vaja luua erimenetlus, et tagada otsuseni jõudmine 48 tunni jooksul.

"Näiteks tähendab see kahe lugemise asemel ühte lugemist ning keskendumist sellele, et jõuda esimesel võimalusel aruteluni. Sarnased erimenetlused on kodukorras sätestatud veel mitmete kiireloomuliste otsuste puhuks," märkis Rõivas.

Rõivas lisas, et arutelu ESMi ratifitseerimise seaduse üle on olnud erakordselt põhjalik ning nii mõneski küsimuses on jõutud nii Euroopa Liidu asjade- kui rahanduskomisjonis konsensuseni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: