Lasnamäel avati Aleksius II monument ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1347100320000 | amCalendar}}
ERR
ERR
Tallinnas Lasnamäel avati täna Eesti päritolu endise õigeusu patriarhi Aleksius II büst ning linnavalitsuse väitel kogunes seda vaatama 10 000 inimest.
Avamisüritusel esinenud linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kinnitas, et kohtus Aleksius II-ga Eesti iseseisvuse taastamise ajal tihti.

Ta meenutas, et toona tõusis teravalt üles Moskva patriarhaadi Eesti õigeusukiriku juriidilise staatuse küsimus, mis õnnestus lahendada suuresti just tänu patriarhile.

"Meie järjekordne kohtumine pidi toimuma 2008. aasta lõpul, et rääkida selle kiriku ehitusest, mille juurde me nüüd kogunenud oleme, aga ka teistel teemadel," lisas ta.

"Olin juba Moskvasse kohtumisele suundumas, kui meieni jõudis teade Tema Pühaduse surmast."

Savisaare sõnul olid linnavolikogu otsused nimetada Lasnamäe õigeusukiriku esine väljak Aleksius II väljakuks ja püstitada kiriku ette monument loomulikud ja ainumõeldavad.

Samuti kinnitas ta, et üksnes annetuste toel kerkiva kiriku ehitus ei oleks läinud nii edukalt kui ei oleks olnud Andrei Pervozvannõi fondi toetust.

Üritusele kutsutute seas olid ka Savisaarega mõjuagendi-skandaali sattunud Venemaa raudteede juht Vladimir Jakunin ja Moskva linnapea Sergei Sobjanin, kuid kohale nad ei tulnud.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: